2 yaşındaki çocuk, balkondan düşerek hayatını kaybetti

Sahil Mahallesi’nde 6 Eylül Salı akşamı saat 19.30 sıralarında; 2 katlı binanın üst katındaki dairede yaşayan ailenin 2 yaşındaki kızı Erva Y. bilinmeyen nedenle balkondan bahçe yerine düştü.

KURTARILAMADI

Çocuğun düştüğünü görenler bir yandan yardıma koşarken, başka yandan da durumu polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. Bu sırada anne ise Erva Yuca’yı komşularının aracı ile Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne götürdü. Hastaneye kaldırılan Erva Yuca yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Hastanedeki süreçlerin akabinde Erva Yuca’nın cenazesi, Yenibosna’daki İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. 

Polis grupları, olay yerinde güvenlik şeridi çekerek çalışma yaptı. Etraftakilerden bilgi alan polis grupları, hem küçük kızın düştüğü balkonda hem de bahçede ayrıntılı inceleme yaptı.

OĞLUM ‘ANNE BİR BAKTIM ÇOCUK DÜŞTÜ’ DEDİ

Olayın yaşandığı sokakta oturan Meryem Ekinger, “Ben evdeydim görmedim, oğlum görmüş. Şurada duvarda oturuyormuş. Anne, ‘bir baktım çocuk düştü’ dedi. Onunla birlikte iki arkadaşı daha varmış. Arkadaşı hatta gidip çocuğu almış kucağına, sıkıntı nefes alıyormuş. Burada Suriyeli komşu varmış, almış aracına hastaneye götürmüş annesiyle bir arada. Sonra şuuru yerinde değil, kapalı dediler. Daha sonra bir daha aradık nasıl oldu diye, ‘çocuğunu kaybetti’ dediler. Olay, akşam 19.30 üzere oldu, çocuk 2.5 yaşındaydı” halinde konuştu.

 Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.