ABD Lideri Biden’ın eşi Jill Biden’ın Covid-19 testi negatife döndü

İletişim Yöneticisi Elizabeth Alexander tarafından yapılan açıklamada, First Lady’nin, 5 günlük karantinadan sonra Covid-19 testinin iki sefer negatif çıkması üzerine izolasyona son vereceği belirtildi.

Jill Biden’ın, tatil için gittiği ve virüse yakalandıktan sonra tedavi için kaldığı Güney Carolina’nın Kiawah Adası’ndan bugün Joe Biden’ın bulunduğu Delaware’deki konutuna döneceği bilgisi paylaşıldı.

16 Ağustos’ta yapılan rutin Covid-19 testinin olumlu çıktığı duyurulan Jill Biden’ın, virüsü hafif semptomlarla geçirdiği ve antiviral ilaç olan Paxlovid tedavisine başladığı bildirilmişti.

First Lady Jill Biden’ın Covid-19’u hafif semptomlarla atlattığı belirtildi.

BIDEN 27 TEMMUZ’DA İŞBAŞI YAPTI

Aynı gün başşehre dönen Lider Biden’ın da testlerinin negatif çıkmasına karşın eşinin durumundan dolayı ihtiyaten 10 gün boyunca iç yerlerde ve yakın temas çalışma ortamlarında maske kullanacağı belirtilmişti.

Başkan Biden’ın da 22 Temmuz’da Covid-19 testi müspet çıkmış, 5 günlük Paxlovid ilacı ile yapılan tedavinin akabinde testlerin negatif gelmesi üzerine 27 Temmuz’da işinin başına dönmüştü.

Ancak 30 Temmuz’da yapılan test sonucunun tekrar olumluya dönmesi üzerine Biden, tekrar karantinaya alınmış ve bir hafta sonra testleri tekrar negatif gelmeye başlayınca 7 Ağustos’ta izolasyondan çıkmıştı.