Ahmet Ağaoğlu: Biraz aklımızı başımıza almamız lazım

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Ümraniyespor maçının akabinde açıklamalarda bulundu. Ağaoğlu TFF binasına yapılan taarruz ile ilgili olarak, ”Futbolu futbol olmaktan çıkardık” dedi.

Spor Toto Üstün Lig’in 5. haftasında Trabzonspor, Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda karşılaştığı Ümraniyespor’u 1-0 mağlup etti. Bordo-mavili grup lideri Ahmet Ağaoğlu uğraşın akabinde stat çıkışında açıklamalarda bulundu.

İŞTE AĞAOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI:

”Sakatlıklar bir türlü yakamızı bırakmıyor, en son da Dorukhan eklendi. Maçtan fazla en büyük kahrımız, Dorukhan’ın sakatlığı. O bölgede nitekim çok sakatlık verdik ve alternatifimiz yok. Bir acil alternatif transfer gündeme gelebilir.”

‘BU TAVIR BİZİ BU NOKTAYA TAŞIDI’

“65 yaşındayım, 35 yıldır ileti vermeye çalışıyoruz. Kazanmak için her şey mübâh anlayışının olduğu yerde, futbolu futbol olmaktan çıkardık. Takınılan hal ve tavır bizi bu noktaya taşıdı. Topluluklar ortası gerginlik had safhada. Herkes bunda hisse sahibi. En büyük kimim diyorsa, o da en büyük hisse sahibidir. Biraz aklımızı başımıza almamız lazım. Avrupa’da durumumuz içler acısı. Sırbistan Ligi şampiyonu seneye direkt olarak Şampiyonlar Ligi kümelerine katılacak. Bizim şampiyonumuz ise 2 ön eleme ve bir play-off tipi oynayacak.”