Ahmet Davutoğlu: Bu kış ile ilgili çok korku duyuyorum

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, seçim, cumhurbaşkanı adaylığı, ekonomik kriz ve ittifaklar üzerine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

T24’ten Murat Sabuncu’ya konuşan Davutoğlu, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayının AK Parti ve MHP tabanından en fazla oyu alabilecek kişinin olması gerektiği görüşünü lisana getirdi. Davutoğlu, “Esas olan seçimi kazanmak. Seçimlerde açık orta kazanılacak diye bir kural yok. Bu sistemi Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli getirdi. Artı 1 oy alan kazanır” tabirlerini kullandı.

İç karışıklı olabileceğine yönelik tartışmalar üzerine konuşan Davutoğlu, “Özellikle bu kış ile ilgili nitekim ben çok tasa duyuyorum. Bu kış bilhassa ekonomik koşullar bağlamında birtakım olaylar yaşanabileceğinden telaş ediyorum” dedi.

Davutoğlu, HDP ile müzakereler konusunda ise “Biz Gelecek Partisi ismine bu türlü bir istişarenin bütün partilerle yapılmasında bir sakınca görmeyiz. Ancak altılı masaya gelince burada tüm önderler ismine bir şey söylemeyi yanlışsız bulmam” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)