AK Parti’li Özboyacı: ‘Seçim var’ desek en hazır olan AK Parti’dir

AK Parti’li Selman Özboyacı, partinin 21’inci kuruluş yıl dönümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. 21’inci yıl sloganına değinen Özboyacı, “21’inci yıl sloganımız; ‘Bir Olduk 21 Olduk’. Bu çok manidar bulduğumuz ve çok sevdiğimiz bir slogan. Sahiden de aslında AK Parti’nin 21 yıllık öyküsünün bir özeti niteliğinde. Biz milletimizle bir olarak 21 olduk. İnşallah daha birçok yıllara da daima bir arada milletimizle bir olarak gitmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘MİLLETİMİZ AK PARTİ’Yİ TEKRAR 1’İNCİ YAPACAKTIR’

Manipülasyon ve dezenformasyon nedeniyle siyasi gündemin asıl gündemden sapabildiğine işaret eden Özboyacı, “O yüzden vakit zaman yapılan bu dezenformasyonlarla güya Türkiye’nin gündeminde olmayan şeyler, Türkiye’nin gündemiymiş üzere gösteriliyor. Şunu söyleyeyim ki biz AK Parti takımları olarak daima alandayız, pazardayız, esnaf gezisindeyiz. Vatandaşlarımızla teğe bir görüştüğümüzde biz aslında toplumsal medyada köpürtülen o farklı havanın milletimizin gündeminde olmadığını, bu iki gündemin birbirinden farklı olduğunu görüyoruz. Hasebiyle 2023 seçimleriyle alakalı çok ümit dolu olduğumu söyleyebilirim. Bundan hiç kuşkum yok. Milletimiz, tekrar AK Parti’yi 1’inci parti yapacaktır” dedi.

‘SİYASETİN GÜNDEMİNİ BULANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR’

AK Parti’li Özboyacı, muhalefetten gelen erken seçim davetlerine ait ise “Bunlar aslında Türkiye’yi asıl gündeminden saptırma eforları. Bugün emin olun Türkiye bir erken seçime gitse 6’lı masa, buna en az hazır olan 6 siyasi parti. Bugün yeniden ‘Hadi seçim var’ desek tekrar buna en hazır olan parti AK Parti’dir. Bunu Cumhurbaşkanı’mız da tekraren söyledi. Bu seçimlerin tarihi aşikâr, 2023 yılının Haziran ayı. 6’lı masanın figürleri, bu biçimde erken seçim tezleriyle bazen siyasetin gündemini bulandırmaya çalışıyorlar. Daha evvel de bunun üzere davetler yaptılar. Bu birinci değil fakat bunlar yalnızca gündemi saptırma eforları. Seçimin tarihi belli” açıklamasında bulundu.