Akıllanmıyor! Miçotakis’ten yeni ‘Türkiye’ açıklaması…

Yunan devlet televizyonu ERT’ye konuşan Miçotakis, Türkiye ile son günlerde yaşanan Adalar tansiyonuna ait açıklamalarda bulundu. 

Yunanistan’ın adaları silahlandırmasına reaksiyon gösteren Türkiye’nin şikayetlerinin “tamamen mantıksız” olduğunu lisana getirdi.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye ile münasebetlerde tansiyon yükselse de alakaların o kadar makûs olmadığını da söyledi.

MİÇOTAKİS AKILLANMIYOR: GEREKENİ YAPARIZ!

Miçotakis, “temel sağduyu hakim olursa” münasebetlerin daha fazla bozulmayacağını söyleyerek, “Aksi takdirde gerekeni yapacağız” diye ekledi.

Miçotakis, “Sözlü bir gerginlik var lakin alanda şimdi bir tansiyon yok ve umarım o noktaya gelmeyiz. Görüşmeli ve konuşmalıyız.” tabirlerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YUNANİSTAN’A: AKLINI BAŞINA AL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Yunanistan’a reaksiyon göstermiş, “Şaka yapmıyorum, önemli konuşuyorum. Bir asır evvel olduğu üzere pişmanlıkla sonuçlanacak ataklardan uzak durmasını, aklını başına almasına davet ediyoruz. Kendine gel. Türkiye adaların silahlandırılması konusunda memleketler arası mutabakatların kendine tanıdığı hakları kullanmaktan geri durmayacaktır” tabirlerini kullanmıştı.