AKP’li temsilci eğitim çeki dağıttı, muhtar sitem etti

Bursa’da Hacivat Mahallesi muhtarı Hayrettin Aygün, Büyükşehir Belediyesi eğitim yardımı çeklerini AKP mahalle temsilcisi tarafından dağıtıldığını öne sürdü. Duruma sitem eden Aygün, “Hangi kurallarda veriliyor, aşikâr değil, sarı çizmeli Mehmet ağa. Şık değil” dedi.

Yıldırım ilçesi Hacivat Mahallesi muhtarı Hayrettin Aygün, okul yardımı çeklerinin AKP’li mahalle temsilcisi tarafından dağıtıldığını öne sürdü. Aygün paylaşımında, “Hacivat mahallesinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi eğitim yardımı çekleri Ak Parti Mahalle Temsilcisi tarafından dağıtılmaktadır. Mahalle muhtarlığımızın bir alakası yoktur. Mahalle halkımızın bilgisine arz ederim” tabirlerini kullandı.

“AKP TEMSİLCİLERİ SİZ KIYMETLİ MUHTARIMI HİÇE SAYMIŞ”

Muhtar Aygün’ün paylaşımına bir kullanıcı, “Sayın muhtarım artık bu dağıtılan belediyenin eğitime dayanak biletleri yalnızca AKP seçmenine mi veriliyor, yoksa mahallenizde bulunan gereksinim sahiplerine mi verilecek. Bildiğim kadarıyla bu biletler muhtaçlık sahipleri için, ancak görüyorum ki AKP seçmenine şahsen dağıtılacak. Şahsen siz bedelli muhtarım ismine çok üzücü bir durum. Anlaşılan şu ki, AKP temsilcileri siz pahalı muhtarımı hiçe sayarak bu çeşit bir terbiyesizliğe kalkışıyor” yorumunda bulundu.

“ELBETTE SÖYLENECEK İKİ KELAMIMIZ VAR, VAKTİ GELDİĞİNDE DUYARSIN”

Aygün ise “Kardeşim, susuyorsak efendiliğimizdendir. Elbette ki söylenecek iki kelamımız vardır. Elbette vakti geldiği vakit duyarsın” karşılığını verdi.

“KİMLERE VERİLİYOR, HANGİ KURALLARDA VERİLİYOR, SARI ÇİZMELİ MEHMET AĞA”

Konuya ait açıklama yapan Muhtar Aygün yaşananlarla ilgili şu sözleri kullandı:

“Sorduk öğrendik Ak Parti mahalle temsilcisi dağıtmış. Bizde muhtarlıkta yoğunluk olmasın diye haklımıza duyuru yaptık. Dar gelirli vatandaşlarımız bize gelip ‘çek dağıtıyormuşsunuz, bize niçin vermiyorsunuz?’ diye sitem ettiler. Bize müracaatta bulunanlar oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne eğitim yardımı çeklerinin ne vakit dağıtılacağını sorduk. Bana dedikleri şu; ‘Muhtarım daha araştırma kademesinde, eliyoruz daha dağıtıma başlamadık’ dediler. Ancak bir gün sonra mahallemde çeklerin dağıtımı başlandı. Kırtasiyelere sorduk ‘kim dağıtıyor bunları size’ diye, ‘mahalle temsilcileri’ dediler. Ben daha çok üzülüyorum. Mağdur bu insan. Yardım çeki alması gerekiyor. Okul muhtaçlıkları için çek verilecekse bu kimlere veriliyor? Hangi kurallarda veriliyor, aşikâr değil, sarı çizmeli Mehmet ağa. Şık değil”

“AKP’Lİ MUHTARLAR BİLE BU PARTİZANLIĞA İSYAN ETMİŞ DURUMDALAR”

Muhtar Aygün’ün paylaşımını pahalandıran CHP Bursa vilayet Lideri İsmet Karaca’da şunları söyledi:

“AKP iktidarı her istikametiyle partizanlığa batmış durumda. Buna belediyelerden yapılan toplumsal yardımların yalnızca yandaş AKP’lilere dağıtılması da dahil. Zati bilinen bir gerçek Bursa’da Hacivat Mahallesi Muhtarı Hayrettin Aygün’ün açıklamasıyla bir kere daha ortalığa saçıldı. Açıkçası, Hayrettin Aygün üzere profilinde  Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı paylaşan muhtarlar bile bu açık partizanlığa isyan etmiş durumdadır.

AKP’nin iktidara diğer parti gelirse toplumsal yardımlarınızı keser formundaki dayanaksız argümanı, CHP’li isimlerin birçok vilayette büyükşehir belediye lideri seçilmesiyle çoktan çöktü. CHP’li liderlerin misyon yaptığı kentlerde böylesi ayrımcılığa yer yok. CHP ve Millet İttifakına mensup belediye liderlerimizin sağladığı hak-hukuk-adalet, yakın vakitte sandık önümüze geldiğinde bütün ülkede hakim olacak.”