Amerikan Bulldog Köpeği ve Irk Özellikleri: American Bulldog…

AMERİKAN BULLDOG

Paylaş

AMERİKAN BULLDOG

Bu cinsin en belirgin özellikleri, diğer Bulldog köpekler gibi kısa ve basık olmamasıdır. Daha atletik ve sportif bir vücudu vardır.

Kuyruğu daha uzundur ve dışarıdan Bulldog gibi görünmemektedir.

Uzun bacakları ile inanılamayacak kadar yükseğe zıplayabilen Amerikan Bulldog, aynı zamanda sürülerin başında sabırla durabilir. 

AMERİCAN BULLDOG KÖPEĞİ DIŞ GÖRÜNÜŞÜ

Paylaş

AMERİCAN BULLDOG KÖPEĞİ DIŞ GÖRÜNÜŞÜ

Amerikan buldogları kaslı oldukça kaslıdır. Arka kısımları dardır. İnce bir kuyrukları ve uzun bir sırtları vardır.

İlk bakışta, 60-100 kilolarının çoğu vücudunun önündeymiş gibi görünür, ancak bunun nedeni iri göğüslerinin güçle dalgalanması ve ön bacaklarının birbirinden ayrı olmasıdır.

AMERİKAN BULLDOG KÖPEĞİ ÖZELLİKLERİ

Paylaş

AMERİKAN BULLDOG KÖPEĞİ ÖZELLİKLERİ

Güçlü koruyucu içgüdülere sahip bir cins olan Bulldoglar, sahiplerine karşı kahramanlıklarıyla tanınırlar ve bazen yabancılara karşı çekingen davranabilirler. Güler yüzlülüğü ile bilinen Amerikan Bulldog, son derece neşeli ve hareketli bir köpektir. Zeki ve sevecen yapısı ile aileler için en geçerli köpek türü olan Amerikan Bulldog, ailesine son derece bağlıdır. Çocukları seven ve büyük bir kucak köpeği olarak kabul edilebilecek nazik, sevecen bir köpek olan American Bulldog, uyanık, kendinden emin tavırlar sergiler

AMERİKAN BULLDOG IRKI VE ÖZELLİKLERİ

Paylaş

AMERİKAN BULLDOG IRKI VE ÖZELLİKLERİ

Irk Grubu: Koruyucu Köpekler Boy: 50 – 70 cmAğırlık: 20 – 40 kiloÖmrü: 10 ila 16 yıl

Amerikan Bulldog, İngiliz Bulldog’un ırkından gelmektedir. 

Bulldog’ların 17. yüzyılın başlarında Amerika’da olduğuna ve 1800’lerde Amerika Birleşik Devletleri’ne, çalışmak için gelen göçmenlerle birlikte geldiklerine inanılıyor. 

Çiftlik sahipleri o dönemde bu çok yönlü çalışkan köpeği, çiftlik koruyucuları, ve yakalama köpekleri dahil olmak üzere birçok görev için kullandılar. 

Cins, özellikle güney eyaletlerinde, yabani domuzları yakalama kabiliyeti nedeniyle büyük ölçüde hayatta kaldı.

AMERİKAN BULLDOG KÖPEĞİ BAKIMI

Paylaş

AMERİKAN BULLDOG KÖPEĞİ BAKIMI

Bu cinsin uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakıma ihtiyacı vardır.

Amerikan Bulldog cinsi kısa tüy yapısından dolayı herhangi bir tüy bakımına ihtiyaç duymamaktadır. Kısa, ince kürkü minimum bakım gerektirir.Bu cinsi haftada 1 kere taramanız tüyleri için yeterli olacaktırEgzersiz bu cins için olmazsa olmazdır. Bu nedenle her gün düzenli olarak egzersiz yapmayı birer bakım rutini olarak görmelisiniz Özellikle bir apartman ortamında yaşıyorsa, yeterli dış mekan egzersizi ve aktivitesi gerektirir. Bulldog köpek türleri gibi ince ve yumuşak bir deriye sahiptir. Oldukça hassas olan bu deri, sık sık yıkanmamalıdır. 

AMERİKAN BULLDOG KÖPEĞİ SAĞLIK ÖZELLİKLERİ

Paylaş

AMERİKAN BULLDOG KÖPEĞİ SAĞLIK ÖZELLİKLERİ

Amerikan Bulldog genellikle 10 ila 16 yıl yaşar ve sağlıklı bir cins olarak kabul edilir. 

Genel olarak sağlıklı ve güçlü bir cins olan Amerikan Bulldog cinsi için ortak olan bazı genetik sorunlar şöyledir;

Nöronal seroid lipofusinoz (bazı retina hücrelerinde şişme ve/veya değişikliklerle birlikte sinir sistemi bozuklukları), Böbrek ve tiroid bozuklukları, ACL yırtıkları , Kalça displazisi , Dirsek displazisi 

AMERİKAN BULLDOG KÖPEĞİ EĞTİMİ

Paylaş

AMERİKAN BULLDOG KÖPEĞİ EĞTİMİ

Cesur ve güçlü iradeli Amerikan Bulldog, genç yaştan itibaren ve kendilerini güçlü bir sürü lideri olarak kurmaktan korkmayan bir sahibiyle birlikte eğitildiğinde en iyisini yapacaktır. Amerikan Bulldogları, can sıkıntısını önlemek ve gün boyunca iyi eğitimli bir köpek olmaya teşvik etmek için bol miktarda düzenli egzersiz gerektirir. Eğitime oldukça açık olan Amerikan Bulldog köpeği ona verilen bir görevi nasıl bitireceklerini bilirler ve bunu takdir edeceğinizi umarlar.Kaslı ve iyi yapılıdırlar, inanılmaz bir dayanıklılığa sahiptirler ve tarlalarda, ormanda veya kayalık bir patikada yürüyüş yapıyorsanız yanınızda olacaklardır.Sarılmaktan da zevk alırlar.

amerikan bulldog köpeği özellikleri amerikan bulldog nasıl eğitilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir