Bağcılar Belediyesi’nden öğrencilere üniversite tercihi dayanağı

18 Temmuz’da YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencileri, tercih heyecanı sardı. Milyonlarca aday, geleceklerini inşa edecekleri mesleklerin birinci adımı olan üniversite eğitimi için tercih yapacak. Bağcılar Belediyesi, üniversite adayı gençlere yardımcı olabilmek ve onların en gerçek tercihi yapabilmeleri için ‘Üniversite Tercih Günleri’ aktifliği başlattı. Bu kapsamda Bağcılar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal İrade Meydanı’na stantlar kuruldu.

Görüşme sonrasında internet kartı armağan veriliyor

Alanında uzman isimlerce karşılanan öğrencilere fiyatsız tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti veriliyor. Gençlerin ilgileri, yetenekleri, puanları, muvaffakiyet sıralamaları ve üniversitenin kontenjanları üzere kriterlere nazaran tercihlerini hakikat formda yapabilmeleri için takviye sunuluyor. Bunun yanında vilayet dışında okumak isteyen öğrencilere barınmadan ulaşıma kadar birçok mevzuda bilgi de veriliyor. İkramlarda bulunulan öğrencilere görüşme sonrasında internet kartı ikram ediliyor.

Heyecanlarına ortak oluyoruz

Gençlerin yanlışsız kararı vermeleri için yanlarında olduklarını söyleyen Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, “Gençlerimiz çok değerli bir süreçten geçiyorlar. Biz de hem onların heyecanına ortak oluyor hem de tercihlerini sağlıklı yapmaları için uğraş gösteriyoruz. Adaylarımızın yapacakları tercihlerin şimdiden güzel olmasını diliyorum” dedi.

Tercih stantları, 5 Ağustos tarihine kadar 10.00 – 18.00 saatleri ortasında hizmet verecek.