Bir köpek edinmeden önce bilmeniz gerekenler

UZUN SÜRELİ BİR İLİŞKİYE HAZIR OLUN

Paylaş

UZUN SÜRELİ BİR İLİŞKİYE HAZIR OLUN

Köpekler sizinle birlikte olmak için buradalar. Ortalama bir köpeğin yaklaşık 12-13 yıllık bir ömrü vardır ve bu nedenle, köpeğe verdiğiniz taahhüdün hayatınızda olduğundan emin olmanız gerekir. Köpekler çok sevimli, yaramaz ve sadıktır. Onlara zaman ayırmalı ve onlarla birlikte olmalısın, asla yanlarından ayrılmamalısın.

FARKLI IRKLARI ARAŞTIRIN

Paylaş

FARKLI IRKLARI ARAŞTIRIN

Bir köpeğe karar vermeden önce, farklı köpek ırklarını araştırdığınızdan emin olun. Ev ortamınıza uygun bir köpek (büyük/küçük bir evde yaşıyorsanız), bekarsanız, evliyseniz veya çocuklarınız varsa vs. almak akıllıca olacaktır. Çevrenize uygun bir köpek almak, düşünmeniz gereken bir karardır. 

GENEL HARCAMALAR HAKKINDA BİLGİ EDİNİN

Paylaş

GENEL HARCAMALAR HAKKINDA BİLGİ EDİNİN

Sadece köpek mamasına ve onları satın aldığınız zamana harcamanız gerektiği izlenimine kapılmayın. Köpeklerin uygun bir yatağı, tasması, tasması, uygun beslenmesi, veteriner ziyareti vb. ihtiyaçları vardır. Onlara belirli bir miktar para harcamanız gerekecek, bu yüzden biraz pahalı olacak.

VETERİNERİN ÖNEMİNİN FARKINA VARIN

Paylaş

VETERİNERİN ÖNEMİNİN FARKINA VARIN

Yakınlarda bir veterinerin ve bir hayvan hastanesinin olması önemlidir çünkü köpeğinizin ne zaman veterinere ihtiyacı olacağını asla bilemezsiniz. Bulunduğunuz yerin bilincinde olun ve yakınlarda köpeğiniz için uygun maliyetli ve verimli bir sağlık sistemi olup olmadığını kontrol etmeden bir köpeği eve getirin.

KÖPEK EĞİTİMİ SABIR VE ZAMAN İSTER

Paylaş

KÖPEK EĞİTİMİ SABIR VE ZAMAN İSTER

Zaman alacak. Köpeğinizin kaba bir çocuk olmak yerine iyi bir çocuk olmak için verimli bir eğitime ihtiyacı olacaktır. İnternette yavru köpeğinizi daha iyi eğitmenize yardımcı olacak birçok eğitim var. Evcil hayvanınızı ailenin değerli, iyi huylu ve sevecen bir üyesi yapmak için ona belirli bir zaman ayırmanız gerekir.

DOĞRU ORTAMI AYARLADIĞINIZA EMİN OLUJN

Paylaş

DOĞRU ORTAMI AYARLADIĞINIZA EMİN OLUJN

Köpeğinizin evinizde evcil hayvan dostu bir alanda yaşadığından emin olmanız gerekir. Burada ve orada sarkan akorlar tutmayın ve balkonların yavruların kayması için tehlikeli olabilecek boşlukları olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Bu tür diğer pek çok küçük şeyin, kalacak güvenli bir yer sağlamak için evcil hayvanlara dayanıklı olması gerekir.

köpek almadan önce köpek sahiplenmeden önce köpek almak evcil hayvan bakımı