Bu Kripto Para Platformu İşlemleri Aniden Durdurdu!

Yüksek getirili kripto para tasarruf ürünleri sunmasıyla tanınan Güney Koreli bir şirket olan Haru Invest, hizmet ortaklarıyla ilgili sorunlar nedeniyle para çekme ve yatırma işlemlerini askıya aldı. Firma bu duyuruyu bir blog yazısında yaptı ve şu anda sorunu araştırdığını ve durumu çözmek için bir acil durum planı üzerinde çalıştığını belirtti. Kullanıcıların varlıklarını korumak için bir önlem olarak, tüm para yatırma ve çekme talepleri bir sonraki duyuruya kadar geçici olarak durduruldu.

Kripto para platformu geçici durdurma duyurusu yaptı

Haru Invest, operasyonel etkiye neden olan belirli ortağı açıklamazken, Twitter profili aktif kalmasına rağmen şirketin LinkedIn sayfası silindi. Güney Koreli bir borsa olan Upbit’in Haru Invest’in platformundan varlık çekme kabiliyetine sınırlamalar getirdiği bildirildi. Yerel basında çıkan haberlere göre Haru Invest’in Seul’deki ofisi şu anda boş ve çalışanlar kendi güvenlikleri için uzaktan çalışıyor. CEO Hyung-soo ‘Hugo’ Lee, evden çalışma düzenlemesini doğrulayan bir bildiri yayınladı.

Haru Invest’in kurucu ortağı ve eski CTO’su Eunkwang Joo, durum hakkında spekülasyon yapan bir dizi tweet paylaştı. Joo, şirket içi bir sorun olasılığından bahsetti ancak kasıtlı bir kötü niyetli eylem fikrini reddetti. Sosyal medya hesaplarının kapatılmasının, muhtemelen Güney Kore‘deki düzenleyici eylemlerle ilgili olarak açıklanmayan bir duruma yasal bir yanıt olabileceğini öne sürdü. Haru Invest’in daha önce Montreal merkezli madencilik şirketi Pow.re’ye 18 milyon dolar yatırım yaptığı unutulmamalıdır.

Yorum alma girişimlerine rağmen, Haru Invest’in PR ajansı ve iletişim müdürü yanıt vermedi. Haru Invest’in para çekme ve yatırma işlemlerini geçici olarak askıya alması müşterileri arasında endişelere yol açtı. Yatırımcılar, hizmet ortaklarıyla yaşanan sorunun çözümü ve normal operasyonların yeniden başlamasıyla ilgili olarak şirketten gelecek güncellemeleri merakla bekliyor. Durum ortaya çıktıkça, kripto para topluluğu, hızlı bir çözüm ve kullanıcıların varlıklarının korunmasını umarak Haru Invest’i çevreleyen gelişmeleri yakından izleyecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*