Burhaniyeli öğretmenlerin ‘Özgür Kanatlar Bandosu’ göz doldurdu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bir grup öğretmenin girişimleriyle 2018 yılında Özgür Kanatlar Bandosu kuruldu.

İlçedeki öğretmen öğrenci velileri ve öğrencilerin oluşturduğu ve özellikle milli bayram törenlerinde geçitlere katılan bando kısa sürede halk tarafından ilgi görüp beğeni topladı.

Ekip ilk başlarda ilçede görevli öğretmenlerden oluşurken zamanla öğrenci velileri ve öğrenciler de ekibe katılım sağladı.

Alışılagelmiş bando takımlarının dışında bir görünüme sahip ekip bugün, Burhaniye’de Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçeye gelişinin yıldönümü için düzenlenen törene ise yeni bir proje ile hazırlandı.

Burhaniye Kültür ve Sanat Derneği Ritim Grubu ile törene hazırlanan Özgür Kanatlar Bandosu, sergiledikleri performans ile beğeni topladı.

Gösteriye, Özgür Kanatlar Bandosu ile hazırlandıklarını belirten Burhaniye Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Metin Kaptanoğlu

Bando takımının kurucu öğretmeni Özgür Aras ise etkinliklere katılmaktan büyük keyif aldıklarını belirterek, “Halkımızın bandomuza ilgisi çok fazla. Bu ilgi ve katkı sayesinde amatör ruhla bayramlarda ve etkinliklerde görev almaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.