Bursa’da iş yerine palalı baskın: İşveren ile oğlu yaralandı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde çalıştığı doğrama atölyesinden maaşını alamadığını öne süren kuşkulu, 10 arkadaşıyla birlikte iş yerini bastı.

Olay, saat 18.00 sıralarında Mahmudiye Mahallesi, Kısmet Sokak’ta meydana geldi. Yaklaşık bir aydır demir doğrama atölyesinde çalışan kimliği şimdi belgisiz kişi, argümana nazaran işvereni Ahmad Ajjan El Hadid’den maaşını istedi.

Patronundan olumsuz cevap alınca iş yerinden ayrılan kuşkulu, bir mühlet sonra 10 arkadaşını da yanına alarak tekrar doğrama atölyesine geldi.

Şüpheli ve yanında gelen bireyler ile iş yerinde bulunanlar ortasında başlayan tartışma, kısa müddette hengameye dönüştü.

Bu sırada elindeki palayı sallayan kuşkulu, Ahmad Ajjan El Hadid ile oğlu Yusuf Ajjan El Hadid’i yaraladı. Arbedeyi görenler durumu polise bildirirken, kuşkulu ve arkadaşları ise olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Polis takımları etrafta güvenlik tedbiri alırken, sıhhat grupları ise yaralı baba- oğulu İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Tedaviye alınan yaralıların sıhhat durumun güzel olduğu öğrenildi.

Öte yandan, şüphelilerin doğrama atölyesini bastığı anlar ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde; doğrama atölyesinin kapısına gelen şüpheliler ile iş yerinde bulunanlar ortasında tartışma yaşandığı, tartışmanın bir mühlet sonra arbedeye dönüştüğü ve şüphelinin elindeki palayı savurarak etrafa saldırdığı yer aldı.