Ed Sheeran art arda altıncı bir numaralı albümüyle zirveye oturdu

Grammy ödüllü şarkıcı ve söz yazarı Ed Sheeran (32), eşinin kanser teşhisi, yakın arkadaşı Jamal Edwards’ın ölümü ve telif hakkı davası gibi yaşadığı zorlu süreçlerin ardından rahat bir nefes aldı. Sheeran’ın “Subtract” ismini taşıyan albümü, listelerde art arda altıncı bir numaralı albümü oldu.

Daily Mail’in haberine göre “Subtract”, eşi Cherry’nin hamileyken bir tümör teşhisi konduğu, yakın arkadaşı Jamal’ın öldüğü ve hit şarkısı “Shape Of You” için mahkemede telif hakkı savaşı verdiği zor bir yılda yazıldı.

Açılış haftasında 76.000 liste birimi kaydırarak 2023’ün şimdiye kadarki en hızlı satan albümü oldu ve yaklaşık dörtte üçü fiziksel kopyalardan oluştu, aynı zamanda haftanın en çok satan plağı da oldu.

“ŞARKI YAZMA SÜRECİ TERAPİ GİBİ”

Sheeran, albümü bu zor dönemde ortaya çıkan yoğun duyguları kanalize etmek için kullandığını söyleyerek, şarkı yazma sürecini “terapi” olarak tanımlıyor.

Çarşamba günü Londra’daki Apple Music Live etkinliğinde hala kederli olduğundan bahseden şarkıcı, arkadaşının şok ölümünün ardından depresyonla mücadele ettiğini açıkladı.

Yaşananları hala atlatamadığını vurgulayan Sheeran, “Jamal öldüğünde, tıpkı Kraliçe II. Elizabeth öldüğünde olduğu gibi, dünyanın durmasını istediğimi hissettim. Kendimi hazır hissetmiyordum. Herkes bir-iki hafta üzülmeni bekler ve sonra her şey devam eder. Ama hala bunu aşamadım ve aşmak da istemiyorum.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir