Evcil bir hayvanla yaşayanlar için evi temiz ve ferah tutmanın…

KARBAONAT KULLANMAYA ALIŞIN

Paylaş

KARBAONAT KULLANMAYA ALIŞIN

Halı ve kilimlerinizdeki evcil hayvan kokularını gidermeniz gerektiğinde, güvenilir temizlik dostumuz kabartma tozuna başvurun.

Tamamen doğal (ve ucuz!) bir koku emicidir. Kabartma tozunu halı ve kilimlerinize bolca serpin. Kokuları emmesi için birkaç saat hatta gece boyunca bekleyin. Ardından, basitçe vakumlayın.

DOĞRU ELEKTRİK SÜPÜRGESİNİ BULUN

Paylaş

DOĞRU ELEKTRİK SÜPÜRGESİNİ BULUN

Evcil hayvanınız evinizin etrafında tüm vücudunda göründüğünden daha fazla kıl bırakıyor olabilir. İyi bir elektirik süpürgeniz yoksa hep geride kalabilirsiniz. Bu sorun gitgide büyüyecektir.

Evcil hayvan tüylerini işlemek için özel olarak tasarlanmış bir vakuma yatırım yapın. 

Döşemeden kürkü çıkarmak ve ulaşılması zor alanlara ulaşmayı kolaylaştırmak için ekstra ataşmanları olan birini arayın.

Paylaş

Kokuları azaltmak için makinede yıkanabilir evcil hayvan yatakları tercih edin. Kedi ve köpeğinizin bu noktayı benimsemesini sağlamak işinizi sandığınızdan daha fazla kolaylaştırır.

Örtüleri veya yatağın tamamını haftada bir veya iki haftada bir yıkamaya atın, böylece kürklü yavruların şekerleme ve yatma zamanı için kıvrılacak temiz kokulu bir yatağı olur ve eve koku saçtığını fark etmediğiniz en büyük düşmanınızdan kurtulursunuz.

EN KISA SÜREDE TEMİZLEYİN

Paylaş

EN KISA SÜREDE TEMİZLEYİN

Kazalarla başa çıkmak için en iyi seçeneğiniz, kazaları olur olmaz halletmek olacaktır. 

Kağıt havlu veya bir bezle mümkün olduğunca kurulayın ve ardından bir temizleme solüsyonu uygulayın. 

Ev yapımı bir karışım için, bir ölçü ılık suya bir ölçü sirke deneyin.

EVET! O OYUNCAKLARI DAHA SIK YIKAMALISINIZ

Paylaş

EVET! O OYUNCAKLARI DAHA SIK YIKAMALISINIZ

Saçma sapan bir top alan herkes oyuncakları temizlemenin bir zorunluluk olduğunu bilir. Özel temizleme talimatları olup olmadığını görmek için oyuncaklarınızın etiketlerini kontrol edin, ancak genel olarak:

Sert Oyuncaklar: Bunları bulaşık makinesine atın veya ılık su ve antibakteriyel sabunla elde yıkayın. Özellikle kirliyse, eşit miktarda sirke/su çözeltisine önceden batırın.

Yumuşak Oyuncaklar: Çamaşır makinesine kabartma tozu ile atabildiğiniz her şeyi atın. Çamaşır makinesine giremiyorlarsa, oyuncakları elde yıkamak için aynı sirke/su karışımını kullanın. Pek çok oyuncak kurutucuyu tutacak kadar sağlamdır, ancak gıcırtıları veya diğer plastik parçaları olan oyuncakların kurutulması veya güneşte bırakılması daha iyidir.

EVİNİZİN GİRİŞİNİ YENİDEN DÜZENLEYİN

Paylaş

EVİNİZİN GİRİŞİNİ YENİDEN DÜZENLEYİN

Evinize girmeden önce dağınıklığı durdurun. Dışarıdan evcil hayvan getirmek dağınık bir iş olabilir – çamurlu pençeler, ıslak kürk, aman tanrım! Bu çamur odası, yavrularınıza gerektiğinde kapsamlı bir temizlik sağlamak için eksiksiz bir duş içeren bir evcil hayvan sahibinin hayalidir. Ancak çoğumuzun özel bir evcil hayvan alanı için yeri yok. Tüylü arkadaşlarınız zeminde herhangi bir şey izlemeden önce onları silmek için kapının yanında bakım bezleri ve bir sepet havlu bulundurun.

SEVMESENİZ BİLE ÖRTÜLER SİZİ RAHATLATABİLİR

Paylaş

SEVMESENİZ BİLE ÖRTÜLER SİZİ RAHATLATABİLİR

Döşemenizi korumaya yardımcı olmak ve kürkün çoğunu kontrol altında tutmak için kanepelerinize ve sandalyelerinize koltuk örtüsü almayı deneyin.

Misafirler uğradığında, hızlı bir şekilde tüy almak için battaniyeyi bir kenara koyun. Tabii ki, yavrunuz yerinde oturmak için onlara kötü gözle bakabilir, ama en azından misafiriniz tüysüz pantolonlarla uzaklaşıyor.

TUVELET KAPLARI İÇİN PRATİK ÇÖZÜM

Paylaş

TUVELET KAPLARI İÇİN PRATİK ÇÖZÜM

Hepimiz çöp kutularını saklamak için oldukça uzak bir alan buluyoruz. Bu akıllı çözüm, onu gerçekten gözden uzak tutmanız gerektiğinde ekstra bir gizlilik düzeyi sağlar. 

Eğer kedinizin ya da köpeğinizin her daim çıkabileceği bir balkon yoksa tuvalet kapları gerçekten can sıkıcı olabilir. Onları uzaklaştıracak bir odanız ya da alanınız yoksa onlar için küçük tekli ve kapaklı bir komodin edinin. Tuvalet kabını içine yerleştirin. Kokunun azalmasını sağlayacaktır.

Kokuları gidermek için çöp kutusunu bir veya iki günde bir boşalttığınızdan emin olun.

Doğru kum kullanmak kum kokusunu hafifletmekte önemli bir etkendir.

evcil hayvanlar köpekli ev temizliği kedili ev temizliği ev temizliği