Fetihtepe’de kentsel dönüşüm zulmü sürüyor: İstanbul’u terk etmek zorunda kalıyorlar

Fetihtepe Mahallesi’nde AKP’li Beyoğlu Belediyesi’nin kentsel dönüşüm ismi altında yaptığı çalışmalar yurttaşları mağdur etmeye devam ediyor.

Yaklaşık 50 gündür elektrik, su ve doğalgazları kesik olan yurttaşlar, konutlarını terk etmek zorunda kalıyor. Konutunu terk eden bir yurttaş “Belediye her gün kapıya geldi en sonunda bizi meskenden çıkarttılar. Köyüm olan Batman’a döneceğim” dedi.

ÇADIR KURMAK BİLE YASAK

Özellikle kiracıların konutlarından çıkartıldığını belirten Okmeydanı Etraf Müdafaa ve Güzelleştirme Derneği Lider Yardımcısı Rüstem Karakuş, “İnsanlar ya sokakta kalıyor ya da eşyalarıyla birlikte kullanılmayan boş dükkanlarda yaşıyorlar. Bu tıp durumda kalan beşerler için yaklaşık 30-40 tane çadır getirdik.

Ancak, çadır kurmak da yasaklandı. Polis, kapısının önüne çadır kuranları bile götürmek istedi” diye konuştu. İstanbul’daki kiraları yurttaşların karşılayamadığını belirten Karakuş, “Durum bu türlü olunca beşerler İstanbul’da mesken bulamıyor. Mahallede meskenlerinden edilen insanların birçoğu mecburiyetten köylerine döndü” diye konuştu.