Galatasaray’da iki sürpriz veda

Yeni döneme şampiyonluk parolasıyla hazırlanlanan Galatasaray’da transfer hareketliliği sürerken kadrodan ayrılacak isimlerde yavaş yavaş muhakkak oluyor.

Geçtiğimiz dönem en çok orta saha mevkisinden şikayet alan sarı-kırmızılı grup, yeni dönem için Sergio Oliveira’yı gruba kazandırmıştı. Sarı-kırmızılıların teknik yöneticisi Okan Buruk orta saha mevkisi için en az iki tane daha transfer yapacaklarını belirtmişti.

Geçen dönem orta sahanın yükünü çeken ve tenkitlerin odak noktası haline gelen Taylan Antalyalı ve Berkan Kutlu’yla yolların ayrılması planlandı.

Teklif gelmezse kiralanacaklar

Taylan ve Berkan ile olmayacağını anlayan sarı-kırmızılı idare, genç oyuncuların geleceği ile ilgili kararı aldı.

Taylan Antalyalı ve Berkan Kutlu’nun gelecek dönem bonservisiyle gitmesi istikametinde konuşuluyor. İlgi cazip bir teklif gelmemesi halinde ise oyuncuların kiralık olarak gönderilmesi planına geçilecek.

Skora katkı yapamadılar

Geçen dönem orta alanda birçok maçta birlikte müddet alan oyuncular, skora katkı yapamamaları ve alınan olumsuz sonuçların nedeni olarak gösterilmiş, tenkit yağmuruna tutulmuştu.

Erzurumspor’dan Galatasaray’a bedelsiz olarak 2019 yazında transfer olan Taylan Antalyalı, geçen dönem 42 resmi maçta forma giydi.

Alanyaspor’dan 4 milyon euro bedelle geçen yaz Galatasaray’a transfer olan ve 2026’ya kadar kontratı olan Berkan Kutlu ise 47 resmi maçta forma giydi ve 3 asist yaptı.