Hasan Çavuşoğlu: ‘Beşiktaş ile Tayfur görüşmeleri devam etmiyor’

Alanyaspor Lideri Hasan Çavuşoğlu, Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Tayfur Bingöl’ün Beşiktaş’a transfer görüşmelerinin devam ettiği biçiminde çıkan haberleri pahalandıran Çavuşoğlu, “Görüşmeler devam etmiyor. Tayfur’un bu açıklamalarından ötürü kendisiyle de görüştüm. Bilgi edinmeden bu açıklamaların yanlışsız olmadığını kendisine de söyledim. Tayfur ile alakalı bir telefon görüşmemiz oldu. Emre Kocadağ ile ayaküstü konuşmamız oldu. Sonra da telefon görüşmemiz oldu. Ciddiyetleri varsa oturulur, konuşulur, transfer gerçekleşir ya da gerçekleşmez. Transfer çalışmaları önemli iştir. Önemli işlerde de önemli olmak lazım. Transfer olacaksa oturulur, konuşulur. Bunun yolları aranır. Onunla ile ilgili rastgele bir şey yok. Önemli bir gelişme yok. Önümüzde Beşiktaş maçı var” diye konuştu.

“ACELE ETMEDİK”

Transfer sürecini de pahalandıran Çavuşoğlu, “Bu ayın sonuna kadar transfer süreci devam ediyor. Eksik olan bölgelerimiz var. Bununla alakalı çalışmalarımız sürüyor. Transfer kolay iş değil çok güç. Burada zorluk sebebi de istediğin oyuncunun hem kulüp yapısına hem de teknik heyetin istediği oyuncu olması bizim için çok kıymetli. O yüzden çok da tez edemedik. Görüşmelerimiz var önümüzdeki günlerde inşallah eksik olan bölgelerimize eksiklerimizi tamamlayacağız” diye konuştu.

“ÇOK ZORLANIYORUZ”

Yeni dönemle ilgili gayelerinden bahseden Çavuşoğlu, şöyle dedi:

“Öncelikli amacımız her vakit Alanyaspor’un Muhteşem Lig’de devamlılığının olması. Daima söylediğim üzere birinci 10’un içerisinde en âlâ yerde olmak bizim amacımız her vakit. Bu amacımız bu dönem da birebir. Geçen dönem bildiğiniz üzere ligi 5. bitirdik. Avrupa’ya gitmeyi kaçırdık. Futbolda bunlar var. Nasip kısmet işi olmadı. Futbolu gitgide yönetmek, futbolu yönetim etmek, futbolu sürdürebilir hale getirmek her sene zorlaşıyor. Sebepleri de muhakkak öncelikle mali kriterler, yayın gelirlerinin her sene daha geriye gitmesi, natürel futbol masraflarının de daha çok artmasının yanı sıra döviz kurunun da artmasıyla birlikte yalnızca biz değil bütün kulüplerimizin işi çok güç. Bilhassa de yabancı futbolcusu çok olan grupların Üstün Lig ve PTT 1’inci Lig’de çok daha güç. Bunun için çok uğraş ediyoruz. Ancak nitekim çok zorlanıyoruz. Türk futbolunu yönetmek ve sürdürebilir hale getirmek de epeyce zorlaşıyor. Alanyaspor şu anda Üstün Lig’de. Bu ligde kalması için de Alanyaspor idaresi olarak elimizden gelen çabası gösteriyoruz. Bu süreçte de bunu daima birlikte devam ettirmeye çalışacağız. Natürel bütün kulüplerde olduğu üzere mali kriterler ve gelir kaynarı çok kıymetli. Biz de bununla ilgili gayret sarf ediyoruz.”

“CİDDİ BİR MAÇ OLACAK”

Bu hafta kendi alanlarında oynayacakları Beşiktaş maçıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Alanyaspor Lideri Hasan Çavuşoğlu, “Galibiyetle başlamak çok değerli. Önümüzde Beşiktaş maçı var. Türkiye’de değerli bir grup. Çok güç bir maç olacak. İnşallah güzel bir maç olur. Dönem başı grupların birinci maçlarda hazır görülmeme mümkünlüğü olur. Bu her grupta olur. Önemli bir maç olacak. Kendi alanımızda Beşiktaş’la oynamak bizim için büyük bir gurur. Türkiye liginde dört büyük ekip var. Her kadro bizim gözümüzde büyük kulüptür. Büyük topluluktur. Her takımıza sakatlıksız bir dönem diliyorum. Pandemi devrinde deplasman taraftarları gelmiyordu. Bu sene kaldırıldı. Rakip konuk kadrolarımızın taraftarları da gelecek. Futbol karşılaşmaları taraftarla, seyirciyle hoş oluyor. Deplasman taraftarının gelmesi maça başka bir hoşluk katar. Biz de Alanyaspor taraftarlarımızı tribünlere bekliyoruz. Öbür Alanya yok. Alanyaspor’un Harika Lig’de olduğunu güzel bilmemiz gerekiyor. İnşallah taraftarlarımızın da stadı doldurup, Alanyaspor’umuza gereken dayanağı vereceğine inanıyoruz” tabirlerini kullandı.