Helmann, gayrimenkul yatırım fonu kurdu

onut üretiminde yere kadar gayrimenkulün farklı alanlarında yerli ve yabancı yatırımcılara yönelik sunduğu projelerle isminden kelam ettiren Helmann, Türkiye’nin milletlerarası gayrimenkul geliştiricisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

“Doğaya ve beşere saygılı konut üretmeyi” öncelik olarak benimseyen şirket, son olarak hayata geçirdiği projelerle yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Helmann’ın kıymetli adımları ortasında yer alan ve Albaraka Portföy iş birliğiyle hayata geçirilen gayrimenkul yatırım fonunun suram süreci tamamlandı.

Yatırımcılara yesyeni fırsatlar sunacak bir enstrüman olarak hayata geçen GYF, profesyonel gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen tüm ferdî ve kurumsal yatırımcılara hitap ediyor.

Helmann; şeffaf, denetlenebilir, uzman idare ve likidite sağlayan GYF projesiyle yatırımcıların gayrimenkullerdeki bedel artışı ve kira geliriyle getiri elde etmesini amaçlıyor.

“YATIRIMCILARIN DAHA YÜKSEK GELİR ELDE ETMESİNİ HEDEFLİYORUZ”

Helmann İdare Şurası Lideri Selman Özgün, mevzuya ait yaptığı değerlendirmede, insanların uzun mühlet emek vererek elde ettikleri birikimlerini yatırıma dönüştürmenin büyük sorumluluk gerektirdiğini belirterek, bu sorumluluğu üstlenerek yıllardır konut projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Yerli ve yabancılar tarafından ağır istek gören projelerinde memnuniyet oranının yüzde 100 olduğunu lisana getiren Özgün, artan talebi karşılamak ve yatırımcıların tüm yatırım sürecinde profesyonel bir biçimde yönlendirilmesini sağlamak maksadıyla gayrimenkul yatırım fonu kurduklarını anlattı.

Özgün, GYF’nin kuruluş sürecinde Türkiye’nin esaslı finans kuruluşları ortasında yer alan ve küresel manada da bölümün önde gelen markalarından olan Albaraka Portföy ile iş birliği yaptıklarını bildirdi.

Gayrimenkul yatırım fonlarının yatırım avantajlarından ve vergi muafiyetlerinden bahseden Özgün, “Bu fonlar, gayrimenkul yatırımlarında şeffaflık, kontrol, uzman idare ve likidite sağlayan bir yatırım aracıdır. Yatırımcıya birçok alanda avantaj sunar, gayrimenkule ait riskleri en aza indirir, elde edilecek geliri yükseltir. Bizim de kurduğumuz fonla en kıymetli hedefimiz ‘yatırımcıların gayrimenkullerindeki kıymet artışı ve kira geliriyle getiri elde etmesini sağlamaktır.” diye konuştu.

HELMANN’IN TÜM PROJELERİNDE GYF İLE YATIRIM İMKANI 

Selman Özgün, GYF’nin kurulmasıyla birlikte gayrimenkul dalındaki yatırımlarını çeşitlendirmeye başladıklarını belirterek, Türkiye’nin dört bir yanında konut ve arsa projelerini yatırımcılarla buluşturmak için harekete geçtiklerini söyledi.

Kısa müddet evvel, Türkiye’nin ticari ve turistik bölgelerini birbirine bağlayan ve kıymetli noktalarından olan Afyon’da başlattıklarını kaydeden Özgün; projenin AVM, otel, termal ve sıhhat turizm tesisi, akaryakıt istasyonu üzere alanlarıyla öne çıktığını, kısa müddet içerisinde bu alanların inşa edilmeye başlanacağını anlattı.

Özgün, “Projemizin yanında bulunan markalı Helmann arsalarımızla yatırımcılara; imarlı, tapulu, altyapısı hazır parseller sunarken, yerimizin etrafında konumlandırdığımız hastane, otel, AVM, akaryakıt istasyonu, zincir marketler, cümbüş ve dinlenme alanlarıyla yatırımcılara ekonomik kuralların değişiminden en az etkilenecek özgün bir yatırım aracı sunuyoruz.” diye konuştu.

Bundan sonraki bütün projelerine Albaraka Portföy ile yaptıkları mutabakat çerçevesinde kurdukları GYF tarafından yatırım yapılacağını vurgulayan Özgün, bu sayede yatırımcılara çok sayıda avantaj sunacaklarını bildirdi.

Özgün, Helmann markalı emlakı yatırımcılar ile buluşturacakları şirketin lansmanını ise kısa müddet içerisinde yapacaklarını kaydederek, devamında Ankara’da yeni bir projeye kelamlarına ekledi.