Kılıçdaroğlu: Akşam 22.00’de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim

Son dakika haberi!

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar:

”Hep söylerim bir ülke bilgi ve birikimle yönetilir. Geldiğimiz noktaya bakın, Türkiye’nin yeterli yönetilmediğini göreceksiniz. Gerçeklerden o kadar kopuk bir yapı var ki, tenkit gelince gözlerime bakın diyorlar. Biz sizin gözlerinize, endamınıza hatta diplomanınıza dahi baktık, bu ülkeyi yönetemiyorsunuz.

2018’den bu yana var olan kriz ekonomik buhrana dönüştü. Vatandaştan kopan bir idare ülkedeki problemleri çözemez esasen çözemiyor da.

Milletin Sesi mitingini yaptık. Yüz binler geldi ve onların tercümanı olmaya çalıştık. ‘Haremilerin saltanatını yıkacağız’ bildirisini verdik. Kimse en küçük bir kuşku duymasın, bu saltanatı yıkacağız.

Bizim hükümetimizde hiçbir yoksulun elektriği kesilmeyecek. Adalet mi istiyorsunuz bu ülkede, bize katılacaksınız.

Atatürk Havalimanı’ndaki pistlerin kırılmasında tek bir mürekkep damlası olandan dahi hesap soracağız. Tekrar söylüyorum, ”Emri uyguladım” demekle kurtulamayacaksınız. Sizlerden hesap soracağız.

Siyasallaşmış yargıyla, mafyayla, uyuşturucu baronlarıyla, 5’li çeteyle, trol ağlarıyla lakin biz arbede edebiliriz. Bu ülkenin bayanları ve gençleri en çok sorun yaşananları. Biz daima birlikte, memleketimize huzuru, rahmeti getireceğiz. İş, aş kelamı verdim, asla unutmayacağım.

”AKŞAM 22.00’DE AÇIKLAMA YAPACAĞIM”

Suça bulaşmış bürokrat beni düzgün dinle kardeşim. Bunlar seni kendilerini kurtarma planlarının içine hiç dahil etmiyorlar. Toplu bir kaçış planı yürürlükte. Bu işlenen planlardan sana rol biçtiler. Değişim geldiğinde halinin birçok olduğunu hiç umursamıyorlar. Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurtdışındaki yapının başlarında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. O yabancı ülkede oturma ve çalışma müsaadesi çıkartma istiyorlar paravan yapı üzerinden. Birkaç yüz kişi ile sonlu. Müsaade çıkarma peşindeler. O birkaç yüz kişilik kurtarma operasyonunda sen mahrum. O uçağın kapısı sana hiç açılmayacak. Ben de 22.00’de sana skandalı açıklayayım sen de beni dinle. Maksadım pisliğe bulaştırdıkları sarmaldan seni yol yakınken kurtarmak.

Bu akşam saat 22.00’de Twitter hesabımdan bürokratlar hakkında yeni görüntü paylaşacağım. Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim”