Koyu Renkli Kıyafetlerinizin Renginin Solmasını Önlemek Artık Çok Kolay! Bu Kolay Maddeyi Makinenize Atın Mucizeye Şahit Olun

Temizlik kelam konusu olduğunda, bizi huysuz hissettirebilecek birçok şey vardır. Yeni aldığınız koyu renkli yasa simsiyah giysileriniz birkaç yıkamadan sonra rengi mi attı? Çok fazla yıkama yaptınız ve akabinde kimi giysilerin renginin çok derecede bozulduğunu mu keşfettiniz? Bu epeyce can sıkıcı bir durum. Artan hayat pahalılığı karşısında vatandaşlar artık kıyafetlerine gözü üzere bakmaya başladı. Kıyafetlere en çok ziyan veren şeylerden biri de çamaşır makinasında yapılan yıkama yanlışları. Daima yeni kıyafet almak değerli bir latife olduğu için size yardımcı olacağız. Karabiber ile bir çok hayal kırıklığını önleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız. Mutfağımızda yemeklerimizi lezzetlendirmek için kullandığımız karabiberi çamaşır makinelerinizde de kullanabilirsiniz. Yıllardan beri bilinen ve anlatılan karabiberin çamaşır makinesine atılması konusunun sebebini ve faydasını biliyor musunuz?

GİYSİLERİNİZDE SABUN KALINTISI

Her yıkamada haliyle çamaşırlarınızın paklığı için sıvı olarak yada toz olarak deterjan kullanıyorsunuz, Pekala bu deterjanın çamaşırlarınızı temizlemenin yanı sıra çok fazla iz bıraktığını da biliyor muydunuz? Bir yıkamadan sonra koyu gri olan yeni siyah giysiniz yahut tek bir yıkamadan sonra artık âlâ görünmeyen tek nevresim: büsbütün kullandığınız deterjanın cürmü. Giysilerinize yapışan sabun kalıntısı hatalıdır.ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE KARABİBER

Çamaşır deterjanınızın tüm hoş kıyafetlerinizi mahvetmemesi için karabiber kullanıyoruz. Muhtemelen inanmayacaksınız lakin bir çay kaşığı karabiberi deterjanla karıştırmak renk atmasını önler. Yıkama programının sıcaklığını epey düşük ayarlamanız burada çok kıymetlidir.

O NASIL ÇALIŞIR?

Muhtemelen merak ediyorsunuzdur, karabiber çamaşırlarımın renginin solmasını nasıl önleyebilir? Zira karabiberin yapısı sabun artıklarının kıyafetlerinize yapışmasını mahzurlar. Ayrıyeten karabiber, giysilerinizin renklerinin bulaşmasına mani olur. Çamaşır makinenizde koyu renkli giysilerinizi yıkamak için karabiber kullandığınızda, hem en sevdiğiniz koyu renkli kıyafetlerinizin renginin atmamasını sağlayacaksınız hem de tasarruf sağlayıp paranız cebinize kalacak.

ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE BULAŞIK MAKİNESİ TABLETİ

Karabiber dışında, ortada bir bulaşık makinesine bulaşık makinesi tableti atmak da makul olacaktır. Uzmanlar, çamaşır makinesinin tıkanmaması için ayda bir defa bir yahut iki bulaşık makinesi tableti ile çamaşır makinesinin çalıştırılmasını önermektedir. Çamaşır makinesini 90 dereceye ayarlayın ve bir mühlet çalıştırın, bu çamaşır makinenizin ömrünü uzatacaktır!