Kripto para borsası Binance, Mastercard altyapısıyla Binance Card çıkardı

Kripto borsası Binance, Mastercard iş birliğiyle Arjantin’deki kullanıcılar için Binance Card’ın tanıtımını yaptı.Ön ödemeli kart olarak konumlanan Binance Card’ın kripto para ile günlük alışverişler ortasındaki arayı kapatması planlanıyor. Şu an için Beta sürümünde ola eser önümüzdeki haftalarda Arjantinli kullanıcıların ilgisine sunulacak.

Arjantin’deki kullanıcılara sunulacak kartı Binance’in birinci ön ödemeli kartı değil. Binance daha evvel de farklı bölgelerde Binance Card ile gündeme gelmişti. Şirket, Nisan ayında Ukraynalı göçmenlere ödeme ve para transferi kolaylığı sağlamak için Binance Card’ı tanıtmıştı. Ayrıyeten Binance, 2020 yılında Visa iş birliği ile Avrupa Birliği üyesi ülkeler için Binance Card’ı kullanıma sunmuştu.

Yeni kart ile alışveriş esnasında kripto paralar, anlık olarak prestiji para ünitesine otomatik olarak dönüştürülüyor. Ayrıyeten birtakım satın almalarda yüzde 8’e kadar kripto para iadesi gerçekleşecek. Son olarak kullanıcılar, ATM’den yaptıkları çekimlerde hiç bir halde komite ödemeyecek.