Luganodan Beşiktaş itirafı: Sadece Fenerbahçede oynarım dedim!

Paylaş

“MLS’in sembollerinden biriydi”

Fanatik’ten Çağrı Davran’a konuşan Diego Lugano, Fenerbahçe’nin yeni transferi Diego Rossi’yi anlattı. Vatandaşından övgüyle bahseden Lugano, şunları söyledi:

Diego, ne yapmak istediğini bilen bir karakter. Genç yaşta Uruguay’dan ayrıldı ve ABD’de Los Angeles FC Kulübü’nün simgesi, en çok gol atan ismi oldu. Hatta ligin sembol oyuncularından biriydi. 

Paylaş

“Fenerbahçe’yi bana sordu”

Transferi öncesi bana burayla ilgili sorular sordu ve ona olumlu şeyler söyledim. Diego, başarıya aç ve kendisini tüm dünyaya göstermek istiyor. Bunu yapabileceği en iyi yerlerden biri Fenerbahçe. Taraftarla da bütünleşince, çok iyi işlere imza atacak.

Mesut, Szalai ve Kim-Jae

Paylaş

Mesut, Szalai ve Kim-Jae

Szalai’nin 23 yaşında olduğunu bilmiyordum. Sahadaki öz güveni, olgun tavrı, duruşu, teknik kapasitesi ve kararlılığı beni çok etkiledi.Kim’i de çok beğendim. O da Szalai gibi çok kararlı bir oyuncu. Kim de daha fazla oynadıkça takıma alışacak ve kendisini daha çok geliştirecektir.Mesut dünya futbolunda yeri olan bir yıldız. Fenerbahçe’ye gelmesi benim için sürpriz oldu. Oyun bilgisi çok yüksek bir oyuncu. Çok çabuk düşünüyor ve uygulayabiliyor. Ben buraya geldiğimde nasıl meydan okumak ve kendi tarihimi yazmak istiyorduysam, aynısı onun için de geçerli.

Paylaş

“Muslera’ya ‘Türkiye’de uzun yıllar kalacaksın’ demiştim”

Muslera çok iyi arkadaşım. Galatasaray ’a gelmeden önce burayla ilgili sorular sormuştu. Olumlu düşüncelerimin yanı sıra ona, ‘Düşündüğünden çok daha uzun yıllar burada kalacaksın’ demiştim. Türkiye’de çok başarılı olmasından dolayı onun adına mutluyum.

Paylaş

“Beşiktaş beni istediğinde ‘Sadece Fenerbahçe’de oynarım’ dedim”

Beşiktaş’tan teklif aldığım doğru. PSG’ye transfer olduktan sonra Beşiktaş beni istemiş ve çok iyi bir teklif yapmışlardı. Elbette Türkiye’nin önemli bir kulübünden böyle bir şeyin gelmesi güzel bir durumdu. Ancak o dönem kendilerine ilgileri için teşekkür edip, ‘Türkiye’de sadece Fenerbahçe’de oynarım’ mesajını iletmiştim.

Paylaş

Diego Lugano Muslera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir