PTT’nin elektrikli dağıtım araçlarının sayısı artıyor

Şirketin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, çevreci, sürdürülebilir ve 2053 gayelerine uygun araçlarla misyonda oldukları anlatılarak, “PTT Ailesi olarak yenilikçi ve tabiat dostu elektrikli araçlarımız sayesinde daha çevreci bir hizmet sunmaya devam ediyoruz” kelamlarına yer verildi.

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten de sosyal medya hesabından şirketin tweetini paylaşarak, “Elektrikli araç sayımız her geçen gün artıyor. PTT Ailesi olarak daha çevreci anlayışıyla, elektrikli araç filomuza yenilerini ekledik” dedi.

Sıfır karbon salınımlı araçlar, en dar sokaklarda bile hizmet verebiliyor

Enerji maliyeti açısından içten yanmalı motorlara nazaran 7 kat daha fazla avantaj sağlayan, yüzde 100 elektrikli ve sıfır karbon salınımlı araçlar, tam dolu şarjla 220 kilometre gidebiliyor.

Düşük şarj maliyetiyle tasarruf sağlayan araçlar, 4 ila 9 saatlik müddette şarj edilebiliyor.

Kargo ve e-ticaret nakliyeciliğinde etraf dostu yeni bir devri başlatan elektrikli dağıtım araçları, kullanışlı tasarımı sayesinde en dar sokaklarda bile yol alabiliyor.

2 farklı sürat moduna sahip, pratik yükleme ve boşaltma süreçleri yapılabilmesine imkan sağlayan bu araçların suratı saatte 55 kilometreye kadar çıkabiliyor.