Sağlık Bakanlığı Atama Kurası Ne Zaman, Başladı mı…

Sağlık Bakanlığı atama kurası ile ilgili heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2021 Sağlık Bakanlığı atama kura takvimi belli olurken kura çekimi de YouTube üzerinden canlı bir şekilde yayınlanacak.

Sağlık Bakanlığı atama kurası için geri sayım sürerken, yüzbinlerce vatandaş da Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak ile beraber nereden izlenir sorularının cevaplarını bulmaya çalışıyor. Bilindiği gibi atama kurası için başvurular 8 – 14 Eylül tarihleri aralığında PBS üzerinden alınmıştı. Bakanlık bünyesi içerisinde çalışma hayatında bulunma hayali bulunanlar, Sağlık Bakanlığı atama kura çekimi için beklemeye başlamış durumda. Peki, Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları ne zaman, saat kaçta ve nereden açıklanacak?

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Binlerce kişinin beklemiş olduğu Sağlık Bakanlığı atama kurası, 30 Eylül 2021 Perşembe günü, saat 10.00’da başladı. Bakanlığın açıklamasında, Sağlık Bakanlığı atama kurası canlı yayını nasıl izleneceği yönündeki sorusuna da cevap verildi. Buna göre, Sağlık Bakanlığı atama kura çekimi YouTube üzerinden canlı bir şekilde takip edilebiliyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ NASIL İZLENİR?

Büyük bir merakla beklenen Sağlık Bakanlığı atama kurası 30.09.2021 tarihinde saat 10:00’da Bakanlığın Bilkent Yerleşkesi’nde Noter huzurunda gerçekleştiriliyor. Koronavirüs salgını ile mücadele bünyesinde kuraya katılımcı alınmıyor Kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalı (https://www.youtube.com/user/ SaglikBakanligi) üzerinden canlı bir şekilde yayınlanacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI KAÇ ELEMAN ALACAK?

Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı başvuru tarihleri ÖSYM’nin yayımlayacağı KPSS tercih kılavuzu neticesinde belli olacak. Uzman doktor, sağlık memuru, ebe, hemşire, diyetisyen, sağlık teknisyeni gibi çeşitli branşlardan uygulanacak olan 16 bin sağlık çalışanı işe alım için başvuru işlemleri tercih kılavuzunda yer alan kadro dağılımına göre yapılacak. Sağlık mezunu olan adayların beklemiş olduğu 16 bin sağlık çalışanı alımı başvuru şartları da kılavuzda yer bulacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA TAKVİMİ

08 Eylül 2021 Çarşamba – 14 Eylül 2021 Salı Saat 18:00’e kadar PBS üzerinden başvuruların yapılması

22 Eylül 2021 Çarşamba: Başvuru Değerlendirme Sonuçlarının PBS üzerinden ilanı

22 Eylül 2021 Çarşamba – 24 Eylül 2021 Cuma Saat 18:00’e kadar: İnceleme sonrası başvuruları ret olanların itirazlarının PBS üzerinden alınması

29 Eylül 2021 Çarşamba: İtiraz sonuçlarının PBS üzerinden ilanı

30 Eylül 2021 Perşembe: Kura tarihi

15 Ekim 2021 Cuma saat 18:00: Atamaya esas evrakların son geliş tarih ve saati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir