Şahit olarak dinlenecekti: Yazıcıoğlu’nun muhafaza polisi ‘kaza’da öldü

Ankara’da kendi arabasının altında kaldığı öne sürülen polis memuru Erol Yıldız (49), hayatını kaybetti. Bir mühlet BBP Kurucu Genel Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumalığını yapan Yıldız, Yazıcıoğlu vefatıyla ilgili davanın 23 Mayıs’ta görülecek duruşmasında şahit olarak dinlenecekti.

Kaza, saat 10.30 sıralarında Keçiören’in Ayvalı Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran, Meclis Müdafaa Daire Başkanlığı’nda misyon yapan polis memuru Erol Yıldız’ın 06 KHA 35 plakalı arabası çalışmadı. Bunun üzerine Yıldız, arabasını iterek çalıştırmak istedi. Yıldız, bu sırada geri gelen aracın altında kaldı.

DHA’nın haberine nazaran ağır yaralanan ve ambulansla Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Erol Yıldız, tabiplerin tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Erol Yıldız, bir müddet BBP Kurucu Genel Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumalığını da yapmıştı. Yıldız, Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin vefatıyla ilgili yürütülen soruşturmaya, Fetullah Gülen ve ‘FETÖ’ yöneticilerinin talimatları doğrultusunda müdahale ederek, örgütün emelleri doğrultusunda yönlendirmede bulunup yardım ettikleri öne sürülen 19 kişinin yargılandığı Kahramanmaraş 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde şahit olarak dinlenecek 3 müdafaadan biriydi. Yıldız, 23 Mayıs Pazartesi günü görülecek duruşmaya Ankara’dan SEGBİS ile katılacaktı. (HABER MERKEZİ)