Sincan Belediyesi Türk Musikisi Konservatuvarı müracaatları başladı

Sincan Belediyesi’nin katkılarıyla 2 yıllık eğitim müddeti 3 yıla çıkarılarak konservatuvar niteliği kazandırılan Müzik Akademisi artık yoluna Sincan Belediyesi Türk Musikisi Konservatuvarı olarak devam edecek.

Müzik alanında yeteneği olan ve müziğe gönül verenleri desteklemek için kurulan Sincan Belediyesi Türk Musikisi Konservatuvarı 2022-2023 eğitim periyodu için kayıtlar başladı. Geçen sene birinci öğrencilerini alan Türk Musikisi Konservatuvarı, Ankaralı yeteneklere istedikleri müzik branşında eğitim alma imkânı sağlıyor.

Yetenek sınavıyla öğrenci alan Türk Musikisi Konservatuvarı 30 kişilik kontenjana sahip. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesinde çalışan, alanında uzman akademisyenlerden ders alacak öğrenciler, sene boyunca 6 branşta eğitim görüyor.

SON MÜRACAAT 25 AĞUSTOS 2022

Türk Musikisi Konservatuvarı’na son müracaat tarihi 25 Ağustos 2022 olurken yetenek imtihanının tarihleri de açıklandı. Müracaat yapan adaylar 27-28 Ağustos 2022 tarihinde yetenek imtihanına alınacak.

Sınavı kazanarak Türk Musikisi Konservatuvarı öğrencisi olmaya hak kazanan adaylar hem akademik olarak müzik eğitimi alacak hem de çeşitli enstrümanlar çalmayı öğrenerek bilgi ve marifetini geliştirecek.

Türk Musikisi Konservatuvarı’nda verilen eğitimler şöyle:

Türk müziği solfej ve diktesi,

Türk müziği yöntemleri,

Türk müziği nazariyatı,

Ney, ud, kanun, keman ve klasik vurmalı sazlar,

Türk Müziği Korosu (Şan) eğitimi.

Konservatuvara girişte 15-45 yaş ortasında olma kaidesi bulunurken, müracaatlar şahsen Türk Musikisi Konservatuvarı’ndan alınan formlarla ya da https://www.sincan.bel.tr/ adresinden online yapılıyor.