Son Dakika… Sedat Peker’in konutuna silahlı akın: 1 yaralı

Organize kabahat örgütü önderi olduğu savıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in İstanbul Beykoz’da bulunan ve ‘tek mal varlığım’ dediği meskeninin Ulusal Parklar ve Bahçeler’e devredildiğini gazetemiz gündeme getirmişti. 

Peker’in Beykoz Korusu’nun sonları içinde yer alan meskenine bu sabah saat 09:30’da silahlı hücum düzenlendi.

YILMAZ GÜNAY AĞIR YARALANDI

Halk TV’de yer alan habere nazaran, evin önüne iki araç geldi. Bir araç uzakta beklerken, yakına gelen aracın camı açıldı. Eve Sedat Peker’in bilgisi dahilinde geldiğini söyleyen kişi görevlilerin kendisine yaklaşması üzerine otomobilin içinden ateş etti. Konuttaki vazifeli Yılmaz Günay’a 3 kurşun isabet etti. Günay, ağır yaralı olarak Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Peker cephesi saldırıyı, suikast timi savının akabinde gözdağı olarak yorumladı. 

SEDAT PEKER HAKKINDA SUİKAST TİMİ İDDİASI

Murat Ağırel, dün Halk TV yayınında Sedat Peker için memleketler arası infaz timi hazırlığı olduğunu söylemişti. Bu bilgiye nasıl ulaştığını anlatan Ağırel “Kiminle konuşsak karşılaştığımız soru şu oluyor? Sedat Peker nasıl sustu? Madem diğerinin tweeti ile yazabiliyor, kendi hesabından niçin görüntü paylaşmıyor? Ünsal Ban ile ilgili ben hala hazırlık yapıyorum. Tezlerin daha farklı boyutlarını ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Ulaşabildiğimiz ulaşamadığımız evraklar oluyor. Bununla ilgili de ben Sedat Peker’in yakın etrafına ulaşmaya çalıştım”

Sedat Peker için memleketler arası çetelere davet gönderildiğini söyleyen Ağırel şu bilgileri verdi:

“Belli kümelere, milletlerarası cürüm çetelerine maksat kişinin kellesinin alınması üzerine yani Sedat Peker için… Sedat Peker’e bir suikast yapılması üzerine bir örgüt ile mutabakat yapılmış. Bununla ilgili Sedat Peker cephesi şunu söylüyor; milletlerarası cinayet işleyebilen tertiplere açık bir davet olarak kabul edilen bir uygulama yapılmış derin menfezlerde… Bunu da Sedat Peker’in suikasti için ya da kellesi için ortaya mükafatlar konulmuş. Sedat Peker benim hakkımda suikast hazırlığının farkındayım, bekliyorum demiş.”