Suudi Veliaht Prens Bin Selman Türkiye’ye gelecek

Reuters’ın dört Suudi kaynağa dayandırdığı habere nazaran, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman Türkiye, GKRY, Yunanistan, Ürdün ve Mısır’a bölgesel ve milletlerarası problemleri tartışacağı, güç ve ticaret muahedeleri imzalayacağı bir seyahat planlıyor.

Kaynaklar, Suudi yetkililerin veliaht prensin ziyaret edeceği ülkelerle kesin tarihleri belirlemek için hala görüştüğünü belirtirken; iki yetkili, ziyaretin haziran ayı başlarında gerçekleşebileceğini de kelamlarına ekledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NİSAN AYINDA VELİAHT PRENSLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile 29 Nisan’da Suudi Arabistan’ın Nil Irmağı kıyısındaki kenti Cidde’de görüşmüştü.

Erdoğan, Suudi Arabistan seyahatine ait toplumsal medya hesabından, “Hadimü’l Haremeyn’in daveti üzerine Suudi Arabistan’a bir ziyaret gerçekleştirdik. Tarihi, kültürel, beşeri bağlara sahip iki kardeş ülke olarak aramızdaki her türlü siyasi, askeri, ekonomik ilgilerin artırılması ve yeni bir periyodun başlaması için uğraş içerisindeyiz.” tabirlerini kullanmıştı.