Telegram ücretli oluyor! Ama sandığınız gibi değil

Telegram özellikle Facebook‘un gizlilik sorunlarından sonra kullanıcıların tercih ettiği mesajlaşma uygulamalarından biri oldu. Uygulama ayrıca diğer rakiplerinde bulunmayan bazı özellikleriyle de öne çıkıyor. Gittikçe artan kullanıcı sayısına rağmen Telegram geliştiricileri henüz uygulama üzerinden para kazanma konusunda ise adım atmadılar. Ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

Telegram’dan kripto para severlere müjde!

Telegram premium abonelik hizmeti sunmaya hazırlanıyor!

Telegram Beta topluluğu, iOS uygulamasının 8.7.2 sürümünde bir Telegram Premium abonelik hizmeti keşfetmiş durumda. Benzer bir hizmetin Android işletim sisteminde de bulunması oldukça muhtemel. Peki bu premium hizmet neler sunuyor?

Telegram TON coin

Telegram Premium‘a abone olan kullanıcılar öncelikle ekstra çıkartmalar ve özel ifadelere kavuşacak gibi görünüyor. Bu ifadeleri kullanmak isteyen diğer kullanıcılardan ise premium aboneliğe geçiş yapmaları istenecek.

İnsanların sadece bu ifadeler için para harcaması pek mümkün görünmüyor. Telegram mutlaka premium abonelik hizmeti ile başka avantajlar da sunacaktır ancak bunlar henüz bilinmiyor. Discord ve Twitch uygulamalarında da benzer şekilde genişletilmiş ifadeler ve özelleştirme gibi avantajlar sunuyor.

Facebook’un reklam ve veri tabanlı para kazanma yaklaşımına kıyasla Telegram‘ın bu girişimini makul bir yaklaşım olarak nitelendirebiliriz. Telegram’ın mevcut özelliklerinin kullanıcılar için ücretsiz kalacağını varsayıyoruz. Uygulamanın hali hazırda sunduğu grup aramaları, büyük dosya ve yüksek kaliteli video yüklemeleri gibi özellikleri premium abonelere özel kılması ise kullanıcıların canını sıkacaktır.

Peki siz Telegram ve ücretli abonelik hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.