Temizlik süresini kısaltan profesyonel öneriler

BİR PROGRAM YAPIN VE ONA ALIŞIN

Paylaş

BİR PROGRAM YAPIN VE ONA ALIŞIN

Ev işlerinizi halletmek için belirli bir zaman ayırın. Houseworks’ün yazarı Cynthia Townley Ewer, “Hiç kimse, başka hiçbir şey olmadığında rastgele bir Cumartesi günü gelmeyi vaat eden bir temizlik servisi tutmaz  ,” diyor,

“Profesyonellerden bir ipucu alın ve düzenli bir temizlik programı oluşturun. Profesyoneller iş bitene kadar pes etmez. İşi planlayın ve rekor sürede halletmek için ona bağlı kalın.”

TEMİZLİK MALZEMELERİNİ TAŞIYIN

Paylaş

TEMİZLİK MALZEMELERİNİ TAŞIYIN

Verimlilik uğruna, profesyonel temizlikçiler tüm aletlerini yanlarında taşırlar. Tüm araçları – temizleyiciler, fırçalar ve bezler – tam orada, taşıma kovanızın içinde olmalı… Tüm temizlik boyu git gel yapmanızı engelleyecek, kazandığınız zamana şaşırabilirsiniz.

SORUNSUZ BİR BAŞARI İÇİN GİYİNİN

Paylaş

SORUNSUZ BİR BAŞARI İÇİN GİYİNİN

Profesyonel temizlikçiler, iş için tasarlanmış rahat, yıkanabilir giysiler giyerler. Destekleyici ayakkabılar ve dizlikler vücutlarını korur. Gözlük ve eldivenler kimyasallara karşı koruma sağlar. 

Çamaşır suyu lekeli sweatshirt’leri atın ve ayakkabı, eldiven ve göz koruması içeren bir temizlik üniforması oluşturun.

MOTİVASYON SEÇENEKLERİNİ İHMAL ETMEYİN

Paylaş

MOTİVASYON SEÇENEKLERİNİ İHMAL ETMEYİN

Profesyonel temizlik uzmanları dikkatin dağılmasını önlemek ve can sıkıntısından kurtulmak için motive edicilerin kullanılmasını öneriyor.

 “En sevdiğiniz “hareketli” müziği çalın. Sesli kitap dinleyin böylece aynı anda iki görevi yerine getiriyormuş gibi hissedeceksiniz.”

İlgili Haber
Evi gerçekten temiz olan insanların 18 alışkanlığı
Evi gerçekten temiz olan insanların 18 alışkanlığı

TEMİZLİK MALZEMESİ ÇEŞİTLİLİĞİNİ BASİTLEŞTİRİN

Paylaş

TEMİZLİK MALZEMESİ ÇEŞİTLİLİĞİNİ BASİTLEŞTİRİN

Cynthia, “Profesyonellerin ihtiyaç duydukları tüm ürünleri tek bir tepside toplayabilmesinin bir nedeni var,” diye açıklıyor “Temizlik ürünlerini dört temel sarf malzemesine kadar basitleştirdiler:

Toz aşındırıcı temizleyiciFayans ve banyo temizleyicisiAğır hizmet tipi yağ çözücüHafif hizmet buharlaşan temizleyici (cam temizleyici veya çok yüzeyli temizleyici)

Bu kadar! Sabun köpüğü giderici yok, özel karşı sprey yok, sadece panjurları, fanları veya duvarları temizlemek için tasarlanmış tek kullanımlık ürünler yok. Profesyoneller, bu dört basit ürünle sıradan temizlik işlerinin üstesinden gelebileceklerini biliyorlar.”

DOĞRU ÜRÜNLERE YATIRIM YAPIN

Paylaş

DOĞRU ÜRÜNLERE YATIRIM YAPIN

Cynthia’ya göre, “Profesyonel temizlikçiler alet kullanmazlar. Onları hiçbir zaman özel bir kerelik kullanımlı araçlarla veya bir TV reklamında yayınlanan en son hilelerle bulamayacaksınız”. 

“Renkli ambalajlara kanmayın, iyi ürünleri araştırın, bir kez satın alın ve kullanın, rekor sürede bitireceksiniz.”

DAHA AZ HAREKET, DAHA ÇOK İŞ

Paylaş

DAHA AZ HAREKET, DAHA ÇOK İŞ

“Profesyonel temizlikçiler bir odayı temizlerken etrafta dolanıp durmazlar. Banyo lavabosunun önündeki yerlerini alarak, bir santim sağa veya sola hareket etmeden önce aynayı püskürtüp silerler, lavaboyu fırçalarlar, tezgahları silerler ve armatürleri parlatırlar. ”diyor Cynthia.

“Temizlik seanslarınızda fiziksel davranmayın; her hareketin değerli olmasını sağlayın. Devam etmeden önce durun ve yolunuzdaki her şeyi temizleyin.”

ÖNCE TOPARLAYIN

Paylaş

ÖNCE TOPARLAYIN

Cynthia, “Profesyonel temizlikçiler tezgahları, mobilyaları, aletleri ve zeminleri toplamaya değil temizlemeye gelirler. Evdeki her yatay yüzey kağıtlar, oyuncaklar, kirli bulaşıklar ve sadece dağınıklık ile kaplıysa bu işi yapamazlar,” diye açıklıyor

Cynthia. “Yüksek fiyatlı bir temizlik ekibi tuttuğunuzu farz edin. Sırf işlerini yapabilmek için dağınıklığı yeniden yerleştirmelerini sağlamazsınız. Kendinize de aynı avantajı verin – temizlemeden önce toplayın.”

İKİ ELİNİZİ BİRDEN KULLANMAYA ALIŞIN

Paylaş

İKİ ELİNİZİ BİRDEN KULLANMAYA ALIŞIN

Cynthia, “Profesyoneller, bir kol askıdaymış gibi çalışmıyor ve siz de yapmamalısınız. Temizlik işlerine saldırmak için iki elinizi de kullanma alışkanlığı edinin”, diye tavsiyede bulunuyor Cynthia.

“Bir elinizle aynaya püskürtün, diğer elinizle silin. Tezgahları iki sünger veya temizlik beziyle ovun. Bir eldeki kuzu yünü toz bezi köşeleri ve burukları temizlerken diğer elindeki temizlik bezi düz olduğunda tozlanma iki kat daha hızlı olur. yüzeyler.”

DAHA HIZLI BİTMESİ İÇİN HERKESİ HAREKETE GEÇİRİN

Paylaş

DAHA HIZLI BİTMESİ İÇİN HERKESİ HAREKETE GEÇİRİN

İki kişi bir yatağı bir kişiden dört kat daha hızlı yapar. İki veya üç kişi ortalama bir evin işini kısa yapabilir. Temizliği bir grup çalışması haline getirin. Aile üyeleri, temizlik çabasının bir parçası olduklarında, temiz bir evi mahvetme konusunda daha isteksizdirler!

dhaa hızlı temizlik nasıl yapılır temizlik süresi nasıl kısaltılır temizlik süresini kısaltmak hızlı temizlik