Twitter’ın satılmasına en çok onlar sevindi… Geri dönmek için gün sayıyorlar!

2020’nin sonlarında FBI Direktörü Christopher Wray ve Dr. Anthony Fauci’nin kafalarının kesilmesi gerektiğini önerdiler… 6 Ocak 2022’de gerçekleşen ve ABD’yi derinden sarsan kanlı Kongre baskınının arkasında onlar vardı. Aşı karşıtlığı, düz dünyacılık, akla hayale gelmeyecek komplo teorileri…

Aşırı sağcı ABD’li gruplar ve QAnon üyesi komplo teorisyenleri Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasına en çok sevinen grupların başını çekiyor. Hatta koronavirüs salgının dünyayı sarmasıyla birlikte yavaş yavaş sosyal medya platformlarındaki hesapları ceza yiyen ve hatta silinen bu ekipler şimdilerde Twitter’a geri dönecekleri günü bekliyorlar.

SEVİNÇ GÖSTERİLERİ BAŞLADI

Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın alacağı açıklandı. Bu durumsa önde gelen aşırı sağcı seslerin, Musk’ın yasaklanmış kullanıcıları yeniden siteye sokacağı inancıyla şimdiden kutlamalar yapmasına neden oldu.

Twitter’ın San Francisco, California’da bulunan şirket binası

Aşırı sağcı influencer’lar ve QAnon takipçileri, Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın alacağının açıklanmasının ardından sevinç gösterileri yapıyor. Tesla ve SpaceX CEO’sunun platformda “ifade özgürlüğüne” öncelik verme vaadi, daha önce yasaklanmış hesapların eski haline getirilebileceğinin ve en sevdikleri komploların yeniden dolaşıma girecek olmasının bir işareti olarak kabul edildi.

Musk, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital bir kent meydanıdır” dedi, ancak milyarderin Twitter’ın içerik moderasyon politikalarında ne gibi değişiklikler yapmayı planladığına dair henüz somut bir ayrıntı yok.