Ubisoft’tan Far Cry ve Assassin’s Creed için üzen açıklama

Ubisoft, birden fazla platformdaki 90 oyun için çevrim içi hizmet desteğini durdurduğunu açıkladı. Bu 90 oyunun oynanabilirliği ve çevrim dışı özellikler normal şekilde çalışmaya devam edecek. Ancak çevrim içi sunucuları veya mağazalardaki desteği sonlandırılacak.

Assassin’s Creed ve Rainbow Six serisi de dahil olmak üzere Ubisoft’un popüler oyunlarından birçoğu rafa kaldırılıyor. Şirket; Xbox, Playstation, PC gibi platformlardaki klasik oyunlarından 90’ı için çevrim içi desteği sonlandırıyor.

Ubisoft yeni oyununu test etmek için oyuncular arıyor!

Ubisoft, bu oyunlar için desteği kesti

Ubisoft, toplamda 90 adet oyun için yolun sonunun geldiğini açıkladı. Etkilenen her oyunda, oyun içi haberlerin ve oyuncu istatistiklerinin devre dışı bırakıldığını belirten firma, Ubisoft Connect hizmetinin de iptal edildiğini söyledi.

Oyunların çevrim dışı çalışmaya devam edeceğini, fakat sunucuları kapatıldığı için yeni güncellemeler veya destek almayacağını hatırlatmak gerekiyor. Ubisoft paylaştığı blog gönderisinde, “Ödüller hala açılabilir, ancak oyun içinde almak mümkün olmayacak” dedi.

Ubisoft ayrıca haritalar ve görünümler gibi kilidi açılabilir içeriklerin (ULC) de devre dışı bırakılacağını, yani artık bunların kilidini açmanın mümkün olmayacağını ifade etti. Ancak PS ve Xbox tarafında -oyun dosyaları sıfırlanmadıkça- kilidi açılmış içeriğe erişim sağlanabilecek.

Ubisoft’un desteğini kestiği oyunlar arasında ise Assassin’s Creed 2, Rainbow Six Vegas 2 ve Far Cry 2 gibi bir zamanların popüler yapımları yer alıyor.

Assasins Creed Valhalla çıkış tarihi

Ubisoft’un erişim desteğini kestiği bazı oyunlar şu şekilde (Tüm oyunlar için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz):

Assassin’s Creed 2Assassin’s Creed BrotherhoodAssassin’s Creed RevelationsBeyond Good and EvilCall of Juarez 2 and 3Far CryFar 2Far Cry Blood DragonJust Dance serisiRainbow Six VegasRainbow Six Vegas 2Rayman LegendsSplinter Cell: Chaos TheorySplinter Cell: Double Agent

Peki siz desteği kesilen 90 Ubisoft oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!