UID Genel Başkanı Köksal Kuş Kimdir, Kaç Yaşında? Köksal Kuş Mesleği Nedir?

Son dönemlerde merak edilen isimler arasında yer alan ve Almanya’da iş pazarında istihdam sağlayan iş insanı Köksal Kuş, vatandaşlar tarafından merak edildi. Arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, UID Genel Başkanı Köksal Kuş’un hayatını ve kariyerini araştırdı.

İnşaat sektöründeki çalışmalarına devam eden UID Genel Başkanı Köksal Kuş ismi merak edildi.

Vatandaşlar tarafından Köksal Kuş’un hayatı arama motorlarında araştırılmaya başlandı.

Köksal Kuş Kimdir?

Kuş, 1962 yılında Gümüşhane’de dünyaya geldi. İlk ve orta eğtimini Gümüşhane de okudu. Gümüşhane Ticaret Lisesi’ne kaydını yaptıran Kuş, burada eğtimini başarılı bir şekilde tamamladı.12 Eylül’e gelinmeden Ülkücü Hareket’e mensup bir genç olarak siyasetle tanışan Köksal Kuş, 1979 sonu Almanya’ya göç etmek zorunda kaldı.Kuş, evli ve 6 çocuk babasıdır.

Köksal Kuş Kariyeri

İş insanı Köksal Kuş, Ülkücü tedris ve terbiyeden gelen bir Almanya Türk’ü olarak, Alparslan Türkeş döneminde – 1990’larda Almanya Ülkücü Türk Dernekler Federasyonu’nun çeşitli kademelerinde görevler yaptı. Türk ve Müslüman kimliğine önem veren ve 2013’ten 2016’ya kadar dönemin UETD günümüzde UID Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Kuş, 28 Şubat 2016’da yapılan 5.Olağan Kongre’de tekrar MKYK’ya seçildi.

Köksal Kuş, 24 Ocak 2021 tarihinde UID Genel Başkanı seçilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir