Anestezi Doktoru, Narkoz Etkisinden Faydalanıp Ameliyat Masasındaki Hastayı Taciz Etti

Köprücük kemiği kırılan 38 yaşındaki Ayşe K, Ankara’daki kamu hastanesinde ameliyat masasına yattı. Operasyonun ardından, hastaların anestezi etkisinden çıkması için bekletildiği odaya alındı.

Bu sırada bilinci açık olan ancak narkozun etkisiyle hareket edemeyen Ayşe K’nin yanına anestezi doktoru İsa Özüm K. gitti. Sabah’tan Dilhan Dumanoğlu’nun haberine göre İsa Özüm K., kadın hastanın önce göğüslerine ardından cinsel bölgesine dokundu. Ayşe K., söz konusu durumu kendi tanıdığı sağlık görevlilerine anlattıktan sonra ameliyatla alakası olmayan bir durum olduğunu öğrenince şikâyetçi oldu.

Ayşe K. ifadesinde, odaya gelen İsa Özüm K.’nin göğüslerini sıkıp bıraktığını, daha sonra iç çamaşırını sıyırarak cinsel bölgesine parmakla saldırıda bulunduğunu anlattı.

Ayşe K, hasta odasına götürüldükten sonra kendine geldiğinde iç çamaşırımın iç kısmında eldiven pudrası da gördüğünü vurguladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasında ifadesi alınan İsa Özüm K. ise Ayşe K’ye görevi dâhilindeki işlemlerde bulunduğunu, narkozun etkisiyle kendisini suçladığını öne sürerek suçlamayı kabul etmedi.

İsa Özüm K. hakkında, ‘Kendini savunamayacak durumda olan kişiye karşı nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 18 yıldan az olmamak şartlı hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Dosyaya konulan Görüntü İzleme Tutanağı’nda da olay detaylıca anlatıldı.

Yeşil cerrahi elbiseli, sol elinde beyaz eldiven takılı kişinin, Ayşe K.’nin üzerinde örtülü beyaz çarşafın altından göğüs hizasına denk gelen bölgeye elini soktuğu, diğer kişilerin görüşünü engelleyecek şekilde kaldırarak müştekinin cinsel bölgesine elini soktuğunun görüldüğü kaydedildi.

İLK SKANDALI DEĞİLMİŞ

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan İsa Özüm K, geçen yılın başlarında yine taciz suçlamasıyla gündeme gelmişti. Anestezi doktoru, burun ameliyatı olan G.K’yi ultrason çekme bahanesiyle taciz etmeye çalışmış ancak kadının bağırması üzerine odadan çıkmıştı. İsa Özüm K. hakkında cinsel saldırıya teşebbüste bulunduğu iddiasıyla 4,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Sapık doktor, 16 ay tutuklu kaldıktan sonra geçtiğimiz haziranda cezaevinden çıkmıştI.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx