Bakan Tekin ‘Sadece bir seferlik’ diyerek duyurdu: Seminerler online yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ara tatilde yapılacak olan öğretmen seminerleriyle ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. 

Bakan Tekin, birçok öğretmenin önceki uygulama nedeniyle kendilerine ara tatil için farklı programlar yaptığını ve bu nedenle yüz yüze programların ertelenmesi talebiyle karşılaştığını belirtti.

SEMİNERLER ONLİNE OLACAK

Bu nedenle yalnızca kasım ara tatilinde geçerli olmak üzere seminerlerin online yapılma kararı alındığını söyleyen Bakan Tekin şu ifadeleri kullandı:

“Değerli meslektaşlarım, 
Eğitim öğretim sürecini hep birlikte omuzlamaya çalışıyoruz. Dönem arası tatilleri bu anlamda planlama yapmak ve değerlendirmek için önemli bir fırsat olarak görüyorum. Hem yaz boyunca yapılan değişikliklerin değerlendirilmesi ve hem de başta ortak sınavlar olmak üzere tatil sonrası yapılacakların planlanmasına odaklanmış bir planlama yaptık. İlgili genel müdür arkadaşların online sunumları ve akabinde okullarda yapılacak değerlendirmeleri detaylıca tanımladık. Ancak hafta sonu Erzurum’da öğretmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerde, birçok arkadaşımızın daha önceki uygulama nedeniyle kendilerine ara tatil için farklı programlar yaptıkları ve bu nedenle yüzyüze programların ertelenmesi talepleri ile karşılaştım. 
Bu nedenle sadece Kasım ara tatili için geçerli olmak üzere seminer döneminin online yapılmasına karar verdim. Yalnız bir istirhamım ve bir de uyarım var. İstirhamım lütfen online sunumları dikkatlice takip edelim. Çünkü genel müdürlerimiz uygulamada karşılaşacağınız teknik ayrıntıları sizlerle paylaşacaklar. Uyarım da, Nisan ara tatili kesinlikle yüzyüze ve okullarda olacak, planlarımızı buna göre yapalım.
Hayırlı olsun.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx