Demirtaş: Neden bize bu kötülükler yapılıyor

Kobani davası Selahattin Demirtaş’ın beyanlarıyla devam ediyor. Duvar’da yer alan habere göre, mahkeme heyeti, babası Tahir Demirtaş’ı kaybeden ve Sincan Cezaevi Kampüsü’ndeki duruşma salonuna Edirne Cezaevi’nden SEGBİS ile bağlanan Demirtaş’a “Başınız sağ olsun” dedi. Duruşmaya devam edilip etmeyeceği sorulan Demirtaş, “Elimden geldiğince devam edeceğim” yanıtını verdi.

X platformunda “HDPonline” hesabının paylaşımlarına göre, Demirtaş savunmasında şu ifadeleri kullandı:

“Savunmamı okuma yazması olmadan alın teriyle 7 çocuk yetiştiren babama, Tahir ustaya ve bütün anne, babalara ithaf ediyorum.”

“Neden bize bu kötülükler yapılıyor? Yıllardır bunları anlatıyoruz. Karmaşayı yaratan biz değiliz, ters yüz olan her şeyi yerli yerine oturtmaya çalışıyoruz. Öyle ki bu mücadele bizi demokrasi ve insan hakları uzmanı haline getirdi.

İnsanlık doğadaki her şeyin hakimi olduğuna inandırıldı. Biz kendi etik değerlerimizi yitirdik. Kendi icat ettiğimiz kötülüğü büyüttük. Barbarlık ya da vahşilik diyoruz ya yanlış! Biz barbarken bunları yaşamıyorduk. Medeni olduğumuz için bunlar yaşanıyor.

Sizin ve benim mensup olduğumuz devlet bizim anavatanımızı zorla işgal etmiş. Erdemlilik anlaşmasını bozan devlettir. Suçlu aranacaksa o biz değiliz. Biz bunun mağduruyuz. Bizim de hatalarımız oldu, o da hakikatin peşinden gitmeme hatasıdır.

Yalanın üzerine kurulu bir düzen var. Din uğruna birbirini kesmeyen kalmadı. Genel merkezimizin önüne gidip sarı torba bırakan gruplara bir sorun bakalım, uğruna uğraştıkları dinin ve kimliğin ne kadar farkındalar?

Davanın sonucu, kazananı belirlemeyecek. Biz iyiliği ve doğruluğu savunduğumuz için daha ilk günden kazandık. Bunun bir bedeli var. Bu bedeli ödemeye devam ediyoruz.

Günü gelince mutlaka iyilik hakim gelecek. Hep denilir ya dünya iyiliğin yüzü, suyu hürmetine dönüyor. Biz de iyilik kazansın diye burada direniyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx