Hollywood yıldızı Chris Hemsworth işte böyle besleniyor

Avustralyalı aktör Chris Hemsworth’un Michelin eğitimli özel şefi Sergio Perera, yıllar içinde aralarında Tom Cruise ve Leonardo DiCaprio’nun da bulunduğu birçok film yıldızıyla çalıştı.

Son 10 yıldır, 40 yaşındaki Hemsworth’ün çeşitli roller için kilo almasına veya zayıflamasına yardımcı oldu ve şimdi mutfak sırlarını kamuoyuyla paylaşıyor. Alzheimer’a yatkınlığı olduğu anlaşılan oyuncunun, beslenme tarzı da buna göre güncellendi.

“Sahip olduğu vücut için çok fazla proteine ihtiyacı var,” diyen İspanyol şef, “Konu kas geliştirmeye gelince, et ve sebze ile kaslarını besliyor ve bol miktarda zeytinyağı tüketiyor.”

“Her gün çiğ ve pişmiş sebzeler, fermente ürünler, kuruyemişler, tohumlar ve bol miktarda iyi yağdan oluşan çok büyük, doyurucu bir salata ile bir parça biftek veya büyük bir porsiyon balık yiyordu” dedi.

HER GÜN ET, BALIK VE SEBZE

Perera, ünlü oyuncunun “Avengers: Infinity War” ve “Avengers: End Game” için diyetinin genellikle sabahları yeşil yapraklı sebzeler, meyveler, kuruyemişler, tohumlar, yağlar ve deniz tuzuyla dolu kocaman bir yeşil smoothie ile başladığını ekledi.

Daha sonra taze meyveler, chia tohumları, badem ve bal ile karıştırılmış yoğurttan oluşan proteinli bir atıştırmalık veya avokado ile tam tahıllı ekmek üzerine yumurta tükettiğini söyledi.

Zorlu bir antrenmanın ardından aktör, bitkisel protein, buzlu su, BCAA’lar ve 1 gram C vitamini içeren bir karışım ile enerji depoluyordu.

Öğleden sonra sebzeyle birlikte kırmızı et tüketen Hemsworth, her gün saat 19:00’da da büyük bir salata, beyaz balık ve sotelenmiş sebzeler tüketti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx