Netflix dizisinin ünlü aktörü Gazze’de ağır yaralandı

İsrail ordusunda yedek asker olarak görev yapan Amedi’nin pazartesi günü girdiği çatışmanın ardından helikopterle hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Ünlü aktörün babası, Walla haber sitesine yaptığı açıklamada Amedi’nin hayati tehlikeyi atlattığını söyledi.

Kuzeniyse Amedi’nin durumuyla ilgili yaptığı Instagram paylaşımından sevenlerinden ünlü aktör için dua etmelerini istedi.

İsrail basını Idan Amedi’nin pazartesi gecesi uzun ve zorlu bir ameliyata girdiğini aktardı.

Netflix’te yayımlanan Fauda dizisindeki rolüyle bilinen Amedi, dizide İsrail ordusundaki elit bir birlikte görev yapan bir askeri canlandırıyor. Dizide Amedi’nin görev yaptığı birlik Batı Şeria ve Gazze’de operasyonlar gerçekleştiriyor.

İsrailli aktör yaralanmasından kısa süre önce Gazze’de bir röportaj vermiş ve “biraz yorgun ama iyi olduğunu” söylemişti.

Amedi çatışma bölgesinde verdiği röportajda, “Herkesin güvenliği için çok çalışıyoruz. Sizi gerçekten seviyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Röportajda Gazze’deki yeraltı tünelleriyle ilgili gelen bir soruya yanıt veren Amadi, “Burada inşa ettikleri şey çılgınca. Buradaki operasyon çok merkezi bir tünel rotasını hedef alıyor. Kilometrelerce uzunlukta tüneller, silahlar ve hatta özel silahlar bulduk. İki gündür onları yok etmekle meşgulüz” ifadelerini kullanmıştı.

Kürt bir ailenin çocuğu olan 35 yaşındaki Amedi aktörlüğün yanı sıra müzisyenlik ve şarkı yazarlığı da yapıyor. İsrailli aktörün konserlerinin tamamını Kürtçe bir şarkıyla tamamladığı biliniyor.

7 Ekim’deki Hamas saldırılarının ardından 12 Ekim’de 300 bin yedek askerin göreve çağrıldığı İsrail’de askere alınan isimlerden biri de Amedi olmuştu.

Amedi askeri üniformayla çektiği bir görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşarak, “Bu Fauda’dan bir sahne değil, bu gerçek hayat” ifadelerini kullanmıştı.

DİZİDEN İLK KAYIP DEĞİL

Geçen aylarda da dizinin başrolü Lior Taz ve set ekibinden Matan Meir’in Gazze’de hayatını kaybettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx