Özgür Özel Meral ablasını kaderine terk etti: Görüşmek için havayı kokluyor

28 Mayıs’ta alınan seçim mağlubiyetinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu CHP koltuğundan olurken, Meral Akşener yönetimindeki İYİ Parti’de ise kazan kaynıyor. Son dönemde partinden ayrılan önemli isimler Akşener’in partideki geleceğini sorgulatır oldu.

Yerel seçimlere az bir süre kala İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in devirdiği ittifak masasının yeniden kurulması gündeme geldi.

Yolsuzluk iddiaları partiyi böldü

Bu kez de seçimden önce başlayarak üzeri kapatılmaya çalışılan İYİ Parti’deki yolsuzluk skandalları gün yüzüne çıktı.

Milletvekili adaylarına seçimden önce seçilebilecekleri il ve sıraların satıldığı, partinin kasasının boşaltıldığı, Meral Akşener’in oğlunun çanta çanta para dağıttığı iddiaları havada uçuşurken İYİ Parti yıprandıkça yıprandı.

Özel ve Akşener ne zaman görüşecek?

Bu süreçte Özel-Akşener görüşmesi beklentileri devam ederken tarih üzerinde net bilgi yok.

Bunun nedeninin ise İYİ Parti’deki kaos olduğu ortaya çıktı.

‘Meral Abla’ ifadesiyle sıcak mesajlar veren Özel ve Parti yönetimi, görüşme için İYİ Parti’de suların durulmasını bekleme kararı aldı.

“Tarih vermem mümkün değil”

İYİ Parti Lideri Meral Akşener ile bir görüşme olup olmayacağı sorulan CHP Sözcüsü Deniz Yücel de son basın toplantısında, “Önümüzdeki günlerde her iki lider de bir araya gelebilir. Şu an için gün vermem mümkün değil.” ifadelerini kullanmıştı.

Zorlu: Randevu talebi yok

Öte yandan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le görüşmek için randevu talebinde bulunmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx