Sergen Yalçın: Ne işi var Balotelli’nin Beşiktaş’ta? Seviyesiz!

Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Sergen Yalçın, TV100 canlı yayınında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı. Beşiktaş’taki teknik direktörlük dönemi ve ayrılığı hakkında konuşan Yalçın, Kuntz için ise ‘Hoca olduğunu düşünmüyorum’ dedi.

HERKES ANLIYORDUR ŞAMPİYONLUĞUN NE DEMEK OLDUĞUNU
“Gayet iyiyim. Çalışmıyorum ama iyiyim. Tatildeyim, geziyorum, dolaşıyorum. Maçları takip ediyorum. Zor bir süreçten geçtik. Bir sınav yaşadık kendi adımıza. Başarıyla verdik ama. Zor bir yerden geldik. Anadolu’da zor takımlarda çalıştık. Önemli başarılar elde ettiğimizi düşünüyorum kendi hedefleri doğrultusunda. Son sınavımızı Beşiktaş’ta verdik. Şu anda herkes anlıyordur şampiyonluğun ne demek olduğunu. Kolay değil şampiyonluk. Tarihin en uzun, zor sezonuydu, çok sıkıntı yaşadık ama hepimiz inanılmaz özveride bulunduk. Bizim için iyi bir sınav oldu diyebilirim”

TEKLİF İÇİN 1.5 AY BEKLEDİK
“Beşiktaş’ta şampiyonluk sonrası anlaşmanın gecikmesi sizi etkiledi mi?”
“Ben ne yapayım? Beni yüzde yüz etkiledi. Bana teklif gelirse, oturur konuşurum. Teklif gelmezse de evde otururum. Bana bir teklif gelmeden ben değerlendiremem. Teklif, 1-1.5 ay bekledik. Bize teklif yapan yok. Biz de tatilimizi yapıyoruz. Ben son maçtan sonra İstanbul’a arabayla döndüm, son maç kupa finaliydi. Uçakta yoktum. Ama öyle “Beraberiz, devam ederiz” ile olmuyor. Başkan nisanda da söylemişti. Ama sonra kimse aramadı. Şampiyon olur muyuz, olmaz mıyız sürüncemedeydi. Olmazsak paketleriz, olmazsak bakarız. Ama işin gerçeği bu. Benim işim bu zaten. Başarılıysam devam ederim, başarısızsam da gereğini yaparım. Dünyada hiçbir teknik direktör çalıştığı her yerde başarılı olamaz.”

“Avrupa’da takip ettiğimiz çok oyuncu var. Antalyaspor’un santrforu takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Çok iyi oyuncu aldılar. Biz onu takip ediyorduk. Ekibimiz onları takip ediyor. Biz de bir ortam oluşursa, hazır duruyoruz.”

“Adana Demirspor’da Murat Başkan çok özveride bulunuyor. Çok iyi oyuncular alıyor. Son aldıkları stoper, bizim takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Olympiakos’tan aldılar.”

‘KUNTZ’UN HOCA OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM’
“A Milli Takımdan tabii ki teklif bekledim, niye beklemeyeyim? Ama bize bir teklif gelmedi. Milli takım konusunda bir Türk teknik direktör olarak bana dokundu. Demek ki Türkiye’de geleceği parlak bir hoca yokmuş. Türk hocalarını değersizleştiriyorlar. Stefan Kuntz’un hoca olduğunu düşünmüyorum. Kuntz’un bir hocalığı var mıydı buraya geldiğinde? Stefan Kuntz geldiğinde bana espriler yaptı, sonra espriler durdu nedense! Çünkü işler iyi gitmedi. Bir dönem beraber oynadık, iyi insandır ama Milli Takım hocası üst düzey biri olmalıdır.”

Candaş Tolga Işık: “Kuntz’un en önemli hatası neydi?”
Sergen Yalçın: “Kuntz’un hoca olduğunu düşünmüyorum.”
Candaş Tolga Işık: “Sonuçta isminin altında teknik direktör yazıyor.”
Sergen Yalçın: “Herkesin isminin altında teknik direktör yazabilir. Ne yaptı?

BALOTELLI’Yİ BEŞİKTAŞ’A BEN ALMADIM
“Mario Balotelli’yi Beşiktaş’a ben almadım! Ne işi var Balotelli’nin Beşiktaş’ta! karakteri, seviyesizliği! Sahada herkes şovunu yapar! Ne düşünerek yaptı bilmiyorum! Kendine yakışan bir tavır yaptı. ‘İyi ki Beşiktaş’a almamışım’ lafını her gün diyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx