Yeni Akit yazarından AKP’den istifa eden Suat Kılıç’a: Ne giyimi ne de davranışları kültürümüze, geleneğimize ve dinimize uygun değildi

Yeni Akit yazarı Sinan Burhan, AKP’den istifa ettikten sonra Yeniden Refah Partisi’ne geçen Suat Kılıç‘la ilgili, “Dar kesim pantolon, İtalyan tarzı takım elbise, çorapsız ayakkabı. Ne giyimi ne de davranışları kültürümüze, geleneğimize ve dinimize uygun değildi.” dedi.

Burhan kaleme aldığı yazıda, Ak Partili yetkililere sordum. Neden istifa etti diye? Suat Kılıç önce MKYK’ya girmeyi bekledi. Sonra vekillik bekledi. En son bakan olmayı bekledi. Bunlar da olmayınca istifa etti. Madem istifa edecektin. Neden aylar önce istifa etmedin? Madem, Ak Parti ve Erdoğan yanlış yaptı. O zaman istifa etseydin. Bakan olamayınca istifa ettin. Milletimiz samimi olanla samimi olmayanı ayırıyor. Ak Parti’den hakiki nedenlerle istifa etseydi başımın üzerinde yeri olurdu. Makam verilmeyince istifa… Yok, yok olmaz. ” ifadelerini kullandı. 

“AK Parti tabanı Suat Kılıç nedeniyle Sn. Erdoğan’a çok kızdı.” diyen Burhan, “Dar kesim pantolon, İtalyan tarzı takım elbise, çorapsız ayakkabı. Ne giyimi ne de davranışları kültürümüze, geleneğimize ve dinimize uygun değildi. Hadi giyimi boş ver. Bakanlık yaptığı dönemde gittiği her ilde girmiş olduğu hava, kibir dillere destan.” görüşünü aktardı. 

TIKLAYIN | AKP’den istifa eden Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi’ne geçti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir